شناسه : 38577276
نکات حیاتی درباره کرونا؛

هفته دوم ابتلا به کرونا را جدی بگیرید!/سطحی‌نگری اولیه به کرونا و افزایش مرگ‌های کرونایی


حلوانی فوق تخصص ریه در یزد گفت: نگذارید بیماری زمانی به دست پزشک برسد که چاره ای جر بستری او وجود نداشته باشد و محتاج ای سی یو شویم.

دکتر ابوالحسن حلوانی متخصص داخلی و فوق تخصص ریه در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص وضعیت شیوع ویروس کرونا با بیان اینکه ابتلا به شیوع کرونا چند مرحله ای است اظهار کرد: ابتلای به کرونا دارای یک مرحله خفیف، متوسط و شدید است که مشکلات تنفسی و ریه ای این بیماری در مرحله دوم یعنی متوسط بروز و ظهور پیدا می کند که پنج تا هفت روز از شروع بیماری گذشته است.

***میزان انتقال کرونا خفیف با شدید فرقی ندارد

حلوانی با بیان اینکه بروز مشکلات تنفسی در بیماری کرونا می تواند بسیار خطرناک و مرگ اور باشد افزود: بسیاری از کسانی که در مراحل خفیف هستند علائم را سرماخوردگی می دانند اما بیماری زایی یک بیمار فرم خفیف فرقی با بیماری زایی فرم شدید ندارد و هر دو از لحاظ انتقال بیماری به سایر افراد فرقی ندارد.

فوق تخصص ریه در یزد عنوان کرد: ویروس کرونا ممکن است در فردی علائم خفیفی داشته باشد اما همین ویروس با انتقال به فرد دیگری ممکن است با علائم شدیدتری بروز پیدا کند در نتیجه در مرحله اولیه اگر شخص مطمئن هست که بیماری کرونا دارد قرطینه را باید جدی بگیرد.

***هفته دوم ابتلا به کرونا را جدی بگیرید!

این پزشک یزدی با عنوان اینکه بیماری های زمینه ای ابتلا به کرونا را تشدید می کند تصریح کرد: ثابت شده که فرد در روزهای سیزدهم بیماری به بخش مراقبت های ویژه انتقال پیدا می کند و متوسط درگیری شدید بیمار در بین روزهای هشتم تا سیزدهم رخ میدهد که توصیه می کنیم فرد ابتلا به کرونا اگر در مرحله خفیف است و بعد از گذشت هفت روز علائم آن رو به شدت رفت مثلا ضعف و بی حالی بیشتری دارد و یا دچار تنگی نفس و تب ادامه دار می شود حتما به پزشک مراجعه کند چراکه یکی از مشکلاتی که با آن مواجه هستیم مراجعه دیر بیمار به پزشک است.

****سطحی نگری به کرونا در مرحله اولیه و رشد مرگ های کرونایی

متخصص داخلی و فوق تخصص ریه با بیان اینکه شناخت بیماری در مراحل اولیه از لحاظ شدت درگیری اهمیت دارد گفت: نگذارید بیماری زمانی به دست پزشک برسد که چاره ای جر بستری او وجود نداشته باشد و محتاج ای سی یو شویم.

وی در خصوص افزایش مرگ و میر مبتلایان به کرونا ابراز کرد: سطحی نگری به بیماری در مراحل اولیه ابتلا و مراجعه به پزشک بعد از شدت گرفتن بیماری و نیازمندی شدید به بخش مراقبت های ویزه سبب شده تا شاهد رشد مرگ و میر این ویروس باشیم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :