شناسه : 38383002
نماینده مردم یزد و اشکذر:

همه مسئولان باید کارجهادی را بیاموزند/ نماینده ای که در میان مردم نباشد، انقلابی نیست


جوکار با اشاره به سفر نمایندگان به خوزستان گفت: نماینده ای که در بین مردم نباشد و درد و دل آن ها را نشنود و به دنبال حل مشکلاتشان نباشد، نماینده انقلابی نیست.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار یزد رسا با اشاره به سفر رئیس مجلس به خوزستان عنوان کرد: مجلس یازدهم باید مجلسی مردم دار باشد. مجلس انقلابی بایستی منش و رویه اش بر مبنای در کنار مردم بودن استوار باشد. نمایندگان مردم باید مشکلات مردم را ببیند و بر اساس واقعیات جامعه قانون گذاری انجام دهند. هر رفتاری غیر از این تطبیقی با رسالت نمایندگی نخواهد داشت.

محمد صالح جوکار با تاکید بر لزوم داشتن روحیه جهادی گفت: نماینده ای که در بین مردم نباشد و درد و دل مردم را نشنود و به  دنبال حل مشکلات مردم نباشد نمی تواند نماینده انقلابی باشد و ویژگی های لازم را برای مجلس یازدهم ندارد.

وی ادامه داد: طبق قانون اساسی نماینده مجلس نماینده کل ملت ایران است و منحصر به یک حوزه انتخابیه خاص نیست. درست است که فرد رای خود را از حوزه انتخابیه می گیرد اما قانون اساسی می گوید کسی که به عنوان نماینده انتخاب شد نماینده کل ملت ایران است و باید در مقابل همه ملت ایران پاسخگو باشد. 

جوکار بیان داشت: نمایندگان موظفند هر موضوعی را در سطح ملی هم در حوزه قانونگذاری و هم در حوزه نظارت پیگیری کنند. فلذا امروز تفاوتی میان خوزستان و سایر مناطق کشور نیست. هر جایی که لازم باشد و نماینده تشخیص دهد که باید در آنجا حضور پیدا کند بر حسب وظیفه ای که قانون بر عهده او گذاشته می تواند این کار را انجام دهد.

وی اظهار داشت: سفر رئیس مجلس به استان خوزستان  نیز موضوع تازه و عجیبی نیست. در دوره‌های قبلی نیز روسای مجلس برای بررسی مشکلات حوزه‌های انتخابی نمایندگان سفرهایی داشتند که کار بسیار خوب و ارزشمندی است.

جوکار بر حل سریع مشکلات خوزستان تاکید کرد و ابراز داشت:خوزستان یاد و نشانی از هشت سال دفاع مقدس داشته و بر گردن همه مردم کشور حق دارد. سفر به این منطقه علاوه بر رفع مشکلات مردم محروم یک تجدید بیعت با شهدا و رزمندگان برای آغاز خدمت خالصانه به ملت ایران است.

انتهای پیام/

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.