شناسه : 38115999
رئیس انجمن نساجی یزد:


دستمالچیان گفت: انجمن نساجی تفاهمنامه‌ای با آموزش و پرورش منعقد کرده که با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هنرستان نساجی یزد احیا شود.

مجتبی دستمالچیان در گفتگو با خبرنگار یزد رسا در خصوص احیای هنرستان نساجی یزد گفت: انجمن نساجی استان تفاهمنامه‌ای با آموزش و پرورش منعقد کرده است که با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هنرستان نساجی احیا و راه‌اندازی شود.

 وی از راه اندازی مرکز نوآوری نساجی در کنار هنرستان نساجی نیز خبر داد و افزود: علاوه بر اینکه سازمان مدیریت برنامه و بودجه، بودجه‌ای برای بازسازی هنرستان اختصاص می‌دهد و توسط خیری نیز این هنرستان احیا می‌شود سوله‌های کنار هنرستان نیز به مرکز نوآوری نساجی به عنوان اولین مرکز نوآوری تخصصی در کشور تبدیل می‌شود.

رئیس انجمن نساجی استان یزد با بیان اینکه بودجه برای احیای هنرستان نساجی اختصاص یافته و طرح و نقشه آن نیز آماده است، افزود: ساختمان این هنرستان که جنب پمپ بنزین روحانیون قرار داد تخریب شده است و هفته آینده بازسازی آن شروع می‌شود.

دستمالچیان با بیان اینکه تبدیل سوله‌های جنب هنرستان نساجی به مرکز نوآوری تخصصی تقریبا هفت ماه به طول می‌انجامد، تصریح کرد: هدف این است که این مرکز با حضور شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌های فعال در حوزه نساجی ایده‌ها و کارهای جدیدی ارائه و دراین زمینه تولید صورت گیرد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :