شناسه : 37115016
فرمانداربافق :


فرماندار بافق گفت: دامپزشکی یک‌نهاد حاکمیتی است که هنوز جایگاه آن خوب تبیین نشده و دانشجویانی که رشته پزشکی را انتخاب می‌کنند بعد از داروسازی دامپزشکی را انتخاب می‌کنند و باید از آن‌ها حمایت کرد.

به گزارش یزدرسا؛  دکتر حداد زاده مدیرکل دامپزشکی استان یزد حجت‌الاسلام خامسی نماینده ولی‌فقیه در اداره کل دامپزشکی استان، حجت الاسلام والمسلمین قائمی نماینده ولی فقیه در جهادکشاورزی بافق، دکتر پور امراللهی معاون مدیرکل، دکتر نجفی رئیس نظام دامپزشکی و دکتر سالاری رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بافق با زاده رحمانی فرماندار شهرستان دیدار کردند.

در ابتدای مراسم دکتر حداد زاده مدیرکل دامپزشکی استان یزد گفت: در شهرستان بافق با پیگیری‌هایی که انجام شد اعتبارات خوبی جذب شد و نسبت به قبل بهترِ شده و مطمئناً حرکاتی که صورت می‌گیرد اصلاحی خواهد بود.

وی در ادامه افزود: در سال گذشته از بیش از 56 هزار بازدیدی که از کشتارگاه‌ها و مراکز عرضه داشتیم نزدیک 141 تن این فرآورده‌ها را معدوم کردیم.

در ادامه این دیدار نیز حجت‌الاسلام‌والمسلمین خامسی نماینده ولی‌فقیه در شبکه دامپزشکی استان نیز بیان داشت: دامپزشکی متولی دو امر بهداشت و شرعی است. در کلیه کشتارگاه‌های استان کلیه ناظرین در حوزه شرعی حضور دارند.

وی گفت: در سال 77 قانونی در مجلس شورای اسلامی تصویب شد که حضور ناظرین شرعی در کشتارگاه‌ها را ملزم به مدیران کشتارگاه و مراکز فرآوری، عمل‌آوری صیدگاهی است.

فرماندار بافق در پایان این دیدار گفت: دامپزشکی یک‌نهاد حاکمیتی است که هنوز جایگاه آن خوب تبیین نشده و دانشجویانی که رشته پزشکی را انتخاب می‌کنند بعد از داروسازی دامپزشکی را انتخاب می‌کنند و باید از آن‌ها حمایت کرد.

 صبح بافق/
آدرس کوتاه :