شناسه : 35826132
امام جمعه موقت یزد:


امام جمعه موقت یزد گفت: آمریکا و حامیان استکبار به دنبال این هستند تا با بهره‌گیری از ابزار رسانه‌ای، خود را دوست مردم ایران معرفی کنند.

به گزارش خبرنگار یزدرسا،‌ آیت‌الله محمدرضا مدرسی در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر یزد، با اشاره به برگزاری اجلاس سراسری نماز و متذکر شدن جایگاه و اهمیت این واجب دینی؛ افزود: نماز رکن تقوا است و قبولی اعمال دیگر درگرو پذیرفته شدن نماز است.

عضو فقه‌های شورای نگهبان در ادامه با گرامیداشت روز دانشجو، تصریح کرد: علت نام‌گذاری 16 آذرماه به‌عنوان روز دانشجو شهادت سه دانشجو به دست رژیم طاغوتی شاهنشاهی در جریان اعتراض دانشجویان به سفر معاون رئیس‌جمهور وقت آمریکا به کشور، آن‌هم پس از کودتای آمریکایی 28 مرداد سال 1332 بوده و ماهیت ضدآمریکایی این روز باید موردتوجه قرار بگیرد.

امام‌جمعه موقت یزد بابیان اینکه توطئه و ظلم آمریکا علیه مردم ایران، سابقه طولانی دارد و تا امروز هم آمریکایی‌ها دست از توطئه‌ و فتنه‌گری‌ برنداشتند و همچنان به دنبال نفوذ در ایران هستند، بیان داشت: برخی جریانات داخلی یا از روی آگاهی و خیانت و یا ندانسته و از روی جهل، همچنان به دنبال بزک کردن چهره‌ی ظالمانه آمریکا هستند.

مدرسی با تأکید بر اینکه بدترین حالت برای یک ملت این است که دشمن خود را نشناسد و یا دشمن خود را دوست بپندارد، متذکر شد: آمریکا و حامیان استکبار به دنبال این هستند تا با بهره‌گیری از ابزار رسانه‌ای، خود را دوست مردم ایران معرفی کنند و یا حداقل خود را دولتی غیر خصمانه نشان دهند.

وی در این راستا اضافه کرد: جریان انقلابی و دلسوزان این نظام و کشور باید نسبت به این توطئه‌ها و فضاسازی‌ها هوشیار باشند و با هجمه رسانه‌ای دشمن علیه این انقلاب و مردم مقابله کنند و مانع تحقق اهداف استکبار شوند.

عضو فقهای شوری نگهبان راه سعادت کشور و حرکت به سمت تعالی را گام برداشتن در مسیر ترسیم‌شده توسط امام راحل عظیم‌الشأن دانست و افزود: تنها راه برون‌رفت از مشکلات، انقلابی و جهادی عمل کردن و تکیه به توان داخلی است.

خطیب این هفته نماز جمعه یزد در ادامه با اشاره به اینکه روز 19 آذرماه، به‌اصطلاح به عنوان روز جهانی حقوق بشر نام‌گذاری شده، یادآور شد: امروز کسانی مدعی حقوق بشر شده‌اند که مردم مظلوم فلسطین را به خاک و خون کشیدند، از هیچ ظلمی علیه مظلومان یمن دریغ نکردند و سابقه جنایت در سوریه و عراق و افغانستان دارند.

مدرسی ادامه داد: آمریکا و هم‌پیمانان او در حالی از حقوق بشر صحبت می‌کنند که در سرتاسر عالم از آفریقا تا شرق آسیا، دست به نسل‌کشی و ظلم زده‌اند و حتی در کشورها خود نیز برای انسان‌ها ارزشی قائل نیستند و در راستای منافع خود به هیچ‌کس رحم نمی‌کنند.

اشاره به در پیش بودن سالروز شهادت شهید محراب، آیت‌الله دستغیب و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای کشور و حافظان امنیت ایران اسلامی از دیگر نکات بیان‌شده توسط آیت‌الله مدرسی در خطبه‌های نماز جمعه شهر یزد بود.

انتهای پیام/س*
آدرس کوتاه :