شناسه : 37333001
درباره سخنان عجیب استاندار یزد؛


باید پرسید آیا اینگونه موضع‌گیری درباره دولتی که حتی حامیان آن هم به ناکارآمدی‌اش اذعان دارند، به نوعی توهین به شعور مردم نیست؟ یعنی آیا واقعا مدیران دولت تصور می‌کنند بعد از گذشت حدود هفت سال از عمر دولت باز هم مردم قبول می‌کنند که مقصر دولت قبل است؟

به گزارش یزدرسا، در شرایطی که دولت روحانی در نهایت بی‌تدبیری و به بدترین شکل ممکن، اقدام به اجرای طرح افزایش قیمت بنزین کرد و به تبع آن هزینه‌های هنگفتی بر کشور و مردم تحمیل شد، حال نماینده دولت در استان یزد نسبت به انتقادها از دولت آرزده‌خاطر شده و در اظهاراتی عجیب تلاش کرده ناکارآمدی غیرقابل دفاع دولت کنونی را به دولت قبل نسبت دهد!

محمدعلی طالبی استاندار گفته است: «جای تأسف است که تا این اندازه هجمه علیه دولت زیاد شد و عده‌ای آگاهانه و عده‌ای هم نا آگاهانه نوک پیکان حملات خود را به سمت دولت نشانه گرفتند. گویا اصلا فراموش شد که مشکلات جامعه ما از کجا شروع شد، مسبب اصلی مشکلات کشور چه کسی بود، چرا این اتفاقات افتاد و راه حل این مشکلات چیست.»

نسبت دادن ناکارآمدی‌های دولت به دولت قبل شیوه‌ای بود که در چهار سال اول دولت روحانی در دستور کار دولتمردان و ارتش رسانه‌ای دولت بود و آن‌ها تا توانستند به دولت قبل هجمه کردند و سعی کردند مقصر همه ناکارآمدی‌های خود را دولت قبل عنوان کنند. اما امروز و با گذشته شش سال و نیم از عمر دولت، ادامه همان سناریو از سوی برخی از مدیران دولتی بسیار عجیب است، چرا که حالا دیگر حتی حامیان دولت هم معتقدند دیگر امروز مردم از ما قبول نمی‌کنند که مشکلات فعلی را به دولت قبل نسبت دهیم.

سیعد لیلاز تحلیلگر برجسته اصلاح‌طلب چندی قبل گفته بود: «من مسئولیت را اساسا متوجه آقای روحانی می‌دانم؛ اختیاراتی که آقای خامنه‌ای به روحانی و سران سه قوه داده اگر به چوب داده بود تا الان یک کاری کرده بودند.»

حال باید پرسید آیا اینگونه موضع‌گیری درباره دولتی که حتی حامیان آن هم به ناکارآمدی‌اش اذعان دارند، به نوعی توهین به شعور مردم نیست؟ یعنی آیا واقعا مدیران دولت تصور می‌کنند بعد از گذشت حدود هفت سال از عمر دولت باز هم مردم قبول می‌کنند که مقصر دولت قبل است؟

عجیب است در حالی که مردم دردکشیده و انقلابی کشور بخاطر عملکرد دولت هزینه‌های هنگفتی را متحمل شده‌اند و در همین اغتشاشات بنزینی -که ماحصل بی‌تدبیری محرز دولت بود- تعدادی از هم‌وطنان بسیجی‌مان شهید شدند، حال یک مدیر دولتی نگرانی‌اش این است که چرا کسانی به دولت انتقاد می‌کنند؟!

اصلا حتی اگر بپذیریم که مقصر قبلی‌ها بوده‌اند مگر قبلی‌ها چه کسانی بودند؟! مگر غیر از این است که از چهار رئیس‌جمهور اخیر -که هر کدام هشت سال سکان دولت را در اختیار داشته‌ و دارند-، سه تای آن‌ها از یک جریان سیاسی و همفکران جریان حاکم فعلی بوده‌اند و مگر غیر از این است که رئیس‌جمهور کنونی ماحصل حمایت رؤسای دولت‌های گذشته است و مگر تحلیلگران سیاسی ابتدای روی کار آمدن دولت کنونی آن را مخرج مشترک دولت‌های اصلاحات و سازندگی نمی‌دانستند؟

پس حتی اگر دولتی‌ها بخواهند مشکلات را به قبلی‌ها هم نسبت بدهند باز هم در نهایت به خودشان می‌رسند چرا که از چهار دوره هشت ساله، سه دوره آن، دولت در اختیار آن‌ها بوده است.

البته اگر برای مدیران محترم دولت، مردم محلی از اعراب دارند، باید بجای طلبکاری از مردم و دل‌آزرده شدن از انتقادهای آن‌ها نسبت به دولت، از ایشان عذرخواهی کنند و به خاطر کارنامه‌ای که از خود به جای گذاشته‌اند در پیشگاه مردم شرمسار باشند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :