شناسه : 39182659
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد:

واکسیناسیون مابقی بیماران سرطانی یزد در مراحل آینده انجام می‌گیرد


سلمانی گفت: تعدادی بیمار سرطانی در استان یزد واکسینه شدند و بقیه بیماران شامل این گروه در مراحل آینده واکسینه خواهند شد.

ابراهیم سلمانی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص روند واکسیناسیون بیماران خاص در استان یزد گفت: در مرحله دوم از فاز اول واکسیناسیون در استان یزد با توجه به تعداد واکسن ارسال شده، تنها تعدادی از بیماران خاص سرطانی در استان که دارای ریسک بالایی در ابتلا به بیماری کرونا هستند، در بیمارستان شاه ولی واکسینه شدند.

وی ادامه داد: بر همین اساس تعداد چهارصد و ده دوز واکسنی که برای واکسینه کردن بیماران سرطانی به استان ارسال شده بود، به همین تعداد بیمار سرطانی تزریق شد و بقیه بیماران شامل این گروه نیز در مراحل آینده که واکسن به همین منظور به استان ارسال شود واکسینه خواهند شد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان یزد افزود: بیماران سرطانی که در این مرحله واکسینه شدند با ارائه مدارک مربوط به نتیجه پاتولوژی خود و اسکن این مدارک در سیستم و ثبت کد ملی آنها واکسن به آنها تزریق شده است و امکان اینکه هر کسی بتواند این واکسن را دریافت کند وجود نداشته است.

وی با اشاره به گلایه‌هایی که در زمینه تزریق واکسن در این مرحله بوده است، تصریح کرد: واکسیناسیون این مرحله در بیمارستان شاه ولی انجام گرفته که ظاهرا از لحاظ نوبت دهی خوب عمل نشده و موجب گلایه‌هایی شده است که در مراحل بعد با برنامه‌ریزی بهتر و انتخاب مکان مناسب‌تر، واکسیناسیون بدون هیچ مشکلی ادامه خواهد یافت.

سلمانی عنوان کرد: در فاز اول واکسیناسیون علاوه بر کادر بهداشت و درمان، بیماران سرطانی و خاص، جانبازان شیمیایی بالای 50 درصد، معلولان ذهنی حرکتی، سالمندان مقیم خانه سالمندان و کارمندان این مراکز باید واکسینه شوند اما با توجه به اینکه واکسن مورد نیاز برای این گروه‌ها هنوز ارسال نشده است به تدریج با ارسال واکسن‌ها و طبق پروتکل و اعلامی که از سوی وزارت بهداشت صورت می‌گیرد واکسیناسیون برای گروه‌های مشخص شده در استان انجام می‌شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.