شناسه : 37640031


شهردار میبد پیرامون خبر منتشر شده در رابطه با حمله‌ سگ‌ها به کودک ۸ ساله واکنش نشان داد.

به گزارش یزدرسا به نقل از روابط عمومی شهرداری میبد، شهردار میبد پیرامون انتشار خبری از سوی خبرگزاری ایلنا با عنوان واکنش شهردار میبد به حمله‌ی سگ‌ها به کودک ۸ ساله اطلاعیه ای صادر کرد.

علیرضا نقوی شهردار میبد پیرامون خبر منتشر شده از شوی خبرگزاری ایلنا اعلام داشت: ضمن عرض تسلیت به خانواده داغ‌دار این کودک عزیز و دیگر شهروندان، باید عرض شود که اینجانب هیچ‌گونه مصاحبه و گفتگویی با خبرگزاری ایلنا نداشته‌ام و مطالب بیان شده ظاهرا برداشت شخصی و به دور از واقعیت این رسانه بوده است.
نقوی در ادامه اعلام کرد: در گفتگو با یکی از خبرنگاران محلی اعلام شد که محل وقوع حادثه ارتباطی با گود دفن پسماند شهرداری نداشته و این محل بیش از ۱۰ سال است که محل دفن پسماندهای خانگی وشهری بوده و در حال ایجاد مکانی جدید برای این مهم هستیم.
همچنین در قانون متولی جمع‌آوری کودکان کار و آسیب‌دید‌ه‌ی اجتماعی مشخص شده و نهاد متولی می‌بایست با جدیت بیشتری به این مساله می‌پرداخت.
شهردار میبد در ادامه گفت: همان طور که در بیانیه دادستان محترم عمومی و انقلاب شهرستان میبد اعلام شده این اتفاق ناگوار در خارج از محدوده‌ی شهری میبد بوده است.
شهرداری‌های شهرستان میبد به همراه بخشداری‌ها ودهیاری‌ها با جدیت پیگیر جمع‌آوری سگ‌های رها شده هستند که طی ماه‌های اخیر ۱۶۰۰ قلاده سگ رهاشده جمع‌آوری شده‌اند.
شهردار میبد همچنین با اشاره به اینکه رهاسازی لاشه دام و طیور خانگی در طبیعت عاملی برای هجوم سگ‌های ولگرد است، عنوان کرد: برخی شهروندان در منزل دام و طیور نگهداری می‌کنند و لاشه تلف شده حیوان را به جای دفن بهداشتی در طبیعت رها می‌کنند و این اقدام، محلی برای جمع شدن حیوانات و سگ‌های بلاصاحب می‌شود، که این کودک عزیز نیز در ۱۰ کیلومتری خارج از شهر و در چنین محلی و در ساعات پایانی روز و غروب آفتاب طعمه سگ‌های وحشی شده‌است. حال باید دید که چرا نهادهای متولی در جهت آموزش و مراقبت از کودکان کار کوتاهی کرده‌اند.
شهردار میبد اضافه کرد: البته می‌بایست در زمینه‌ی آموزش شهروندان نیز اقدام شود.
شهردار میبد همچنین از اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا از نیمه‌ اول اسفند ماه خبر داد و گفت: لازم است مردم ضمن همکاری در این طرح، زباله‌ها را در خیابان و کوچه ها رها نکنند تا زیبایی شهر را شاهد باشیم و از اینگونه حوادث نیز پیشگیری شود.
نقوی ادامه داد:ای کاش برخی  رسانه‌ها به جای مسموم کردن فضای رسانه‌ای پس از  اطمینان از صحت اخبار نسبت به نشر آن می‌پرداختند.
ضمن محفوظ بودن حق شهرداری نسبت به طرح دعوی از رسانه‌هایی که باعث تشویش اذهان عمومی می‌گردند، اعلام می‌کنیم که آماده همکاری با نهادهای متولی بوده و هستیم و امیدواریم شاهد بروز چنین حوادث ناگواری در هیچ نقطه‌ای از کشور نباشیم.
انتهای پیام/آدرس کوتاه :