شناسه : 36780216
صباغیان:


نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور گفت:واگذاری بخشی از خوراک معدن چاه گز به اصفهان بدون در نظر گرفتن مصلحت شهر و مسائل اجتماعی،کار پسندیده ای نیست.

به گزارش صبح بافق؛ پنجاهمین نشست کارگروه مطالبات مردمی با حضور محمدرضا صباغیان نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی امام جمعه، زاده رحمانی فرماندار، اعضای شورای شهر و شهردار بافق در محل دفتر امام برگزار شد.

در این نشست صورتجلسه چهل و نهمین جلسه کارگروه مطالبات مردمی مطرح شد و سپس هر کدام از مسئولین حاضر پیرامون مسائل و مشکلات شهر، اقدامات انجام گرفته ،پیگیری ها و روند اجرای پروژه های شهرستان گزارشی ارائه کردند.

محمد رضا صباغیان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در این نشست به برخی از اولویت های شهر و مصوبه های این کارگروه اشاره کرد و گفت: برای واگذاری بخشی از خوراک معدن چاه گز به اصفهان باید اولویت خود شهرستان باشد و واگذاری این خوراک بدون در نظر گرفتن مصلحت شهر و مسائل اجتماعی کار سنجیده ای نیست.

نماینده مردم بافق ادامه داد: در جلسه ای که با جهانگیری معاون اول رئیس جمهور داشتیم این موضوع مطرح و وی قول پیگیری داد. به مسئولین شهرستان، استان وحتی کشور اعلام می کنم شرایطی که این منطقه دارد و 50 سال خوارک این منطقه با قطار و ماشین حمل شده و امروز هم کارخانه های جوار معدنی در حال تکمیل است  باید خوراک این منطقه در اولویت باشد، واگذاری معادن ومنابع این منطقه بدون در نظر گرفتن قانون و مجوز از هیئت دولت کار تحریک کننده  و مشکل ساز خواهد بود. معدن سنگ آهن بافق بیش از یکسال است که خوراک ندارد.

وی با بیان اینکه این موضوع باید با اولویت منطقه حل شود افزود: اعلام میکنم با شرایط کنونی منطقه باید خوراک این شهرستان در اولویت باشد.

صباغیان خاطر نشان کرد: واگذاری معادن و منابع این منطقه بدون در نظر گرفتن رعایت قانون، اخذ مجوز و مصلحت شهر، تحریک کننده ای برای ایجاد مشکل است.

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور به دیگر مصوبات اشاره کرد و ادامه داد: معادن خصوصی و دولتی باید طبق دیوان محاسبات و قانون دو درصد را پرداخت کنند.

صباغیان پیگیری دوبانده شدن راه بافق کرمان و پیگیری راه باقی مانده خرانق از سوی محیط زیست از دیگر مسائل مطرح شده بیان کرد و گفت: ۱۷کیلومتر مسیر میدان ورودی شهر به طرف راه کرمان از طریق کد یزد پیگیری و اعتبار برای آن گذاشته می شود.

انتهای پیام/ع
آدرس کوتاه :