شناسه : 36743343
استاندار یزد:


استاندار یزد گفت: وجود یک نماینده‌ از بانک مرکزی در استان یزد نیز برای پاسخگویی سوالات، ابهامات و پیگیری مشکلات واحدهای تولیدی و صادرکنندگان در استان لازم و ضروری است.

به گزارش یزدرسا، محمد علی طالبی ظهر امروز در نشست مجمع نمایندگان استان که با حضور مسئولان ارشد بانک مرکزی برگزار شد، گفت:  یکی از موضوعاتی که بارها در جلسات مختلف در خصوص آن بحث شده، تغییر پی در پی دستورالعمل‌ها و سیاست گذاری‌های دولت در حوزه مسائل ارزی است که خوشبختانه در ماه‌های اخیر داریم به یک ثباتی در تصمیم گیری‌های می‌رسیم که جای تقدیر دارد.

وی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که وجود دارد این است که ذینفعان اصلی در این تصمیم گیری‌ها در متن تصمیم‌سازی‌ها حضور ندارند و کمتر به دیدگاه‌های فعالان این عرصه‌ها توجه شده است  با این حال در یزد از نمایندگان بخش خصوصی برخوردار هستیم که هر کدام در کشور حرف‌هایی برای گفتن دارند و عصاره دیدگاه‌ها و نظرات بخش خصوصی در حوزه مسائل ارزی را می‌توان از آنها دریافت کرد.

استاندار یزد افزود: از مسئولان بانک مرکزی درخواست دارم ضمن پیگیری و پاسخگو بودن به موارد مطرح شده در این جلسه، فضایی را فراهم کنند که فعالان اقتصادی بتوانند دیدگاه‌هایشان را به صورت مبسوط بیان کنند تا منجر به سیاست گذاری‌هایی که پاسخگوی بسیاری از ابهامات و مشکلات باشد شود.

طالبی با اشاره به پیشنهاد نمایندگان فعالان اقتصادی در این جلسه مبنی بر حضور نماینده‌ای از استان در بانک مرکزی برای پیگیری مسائل گفت: این پیشنهاد خوبی است و همچنین وجود یک نماینده‌ از بانک مرکزی در استان نیز برای پاسخگویی سوالات، ابهامات و پیگیری مشکلات واحدهای تولیدی و صادرکنندگان در استان لازم و ضروری است.

وی عنوان کرد: موارد خاصی وجود دارد که باید به صورت ویژه به آن نگاه و مشکلات آنها برطرف شود ولی استناد آنها به بخشنامه و دستور العمل‌ها، قدرت مانوری باقی نمی‌گذارد و نمی‌تواند برخی از مشکلات موردی را برطرف سازد بنابراین انتظار می‌رود مکانیزمی در بانک مرکزی با یکسری از اختیارات خاص طراحی شود که به این مواردی که به صورت موردی با مشکل روبه‌رو هستند رسیدگی شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :