شناسه : 31448616
مسئول نمایندگی اداره اوقاف و امور خیریه خاتم مطرح کرد


مسئول نمایندگی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خاتم گفت: اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان در شش ماه اخیر موفق به شناسایی 36 موقوفه در سطح شهرستان شده است.

به گزارش یزدرسا، مسئول نمایندگی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خاتم در گفتگو با طنین خاتم درباره آخرین اقدامات درباره بقعه متبرکه سید عباس اظهار داشت:در زمینه ساخت بقعه عملیات گود برداری و آزاد سازی آغاز و تا دو هفته آینده نیز عملیات بتن ریزی شروع خواهد شد.

حجت الاسلام سجاد محمدزاده گفت: هزینه گود برداری و آزاد سازی زمین ها در حدود 300 میلیون تومان و بتن ریزی نیز هزینه ای بالغ بر 150میلیون تومان برآورد شده است.

محمد زاده خاطر نشان کرد:بقعه سید عباس یک پروژه عظیم عمرانی  است که برای اسکلت سازی آن نیز هزینه بالغ بر یک میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی افزود: این مقبره از لحاظ معماری و ساخت سازه یکی از بهترین بقاع متبرکه در استان و حتی کشور است. بنابراین برای ساخت کامل آن نیاز به زمان است و کار یک سال و دو سال نیست.

مسئول نمایندگی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گفت: تاکنون هزینه ای بالغ بر 600 میلیون تا اتمام بتن ریزی هزینه شده است که 500 میلیون اوقاف هزینه کرده و مابقی کمک ها ی مردمی بوده است.

محمد زاده گفت: اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان در شش ماه اخیر موفق به شناسایی 36 موقوفه در سطح شهرستان شده است.

وی افزود: شش امامزاده و بقعه متبرکه شامل بقعه سید عباس،شیخ عبدالله مروست،باغ سید،شریف السادات،امامزداه پیر غیب و شیخ بها الدین در شهرستان وجود دارد.

مسئول نمایندگی اداره اوقاف و امور خیریه  با بیان اینکه وقف یکی از مصادیق بارز باقیات و صالحات است که برای اشتیاق به انجام آن باید مردم را تبیین ساخت اظهار داشت: با فرهنگ سازی وقف در بین مردم می توان اقدامات بزرگی را انجام داد.

وی گفت: اگر آثار و برکات وقف برای مردم بخوبی تشریح شود، مردم مشتاقانه و آگاهانه به این امر روی می آورند و وقف را یکی از برنامه های زندگی خود قرار می دهند.

محمدزاده با بیان اینکه فرهنگ سازی در زمینه وقف به میزان کافی در سطح شهرستان صورت نگرفته است گفت : مشکل اصلی ما در فرهنگ سازی در بحث وقف است و اگر در بحث فرهنگ سازی بیشتر کار کنیم  قطعا در آینده شاهد افزایش موقوفات در بین مردم خواهیم بود .

وی از مستقل شدن اداره اوقاف در یکسال آینده خبر داد و اظهار داشت: این مورد نیز جز در سایه حمایت های مسئولین و مردم محقق نخواهد شد.

مسئول نمایندگی اداره اوقاف و امور خیریه  در پایان از راه اندازی دفتر رسیدگی موقوفات در مروست خبر داد وخاطر نشان کرد:در صورت تامین مکان از سوی بخشداری بخش مروست ظرف دو هفته آینده دفتر رسیدگی موقوفات  در مروست ایجاد خواهد شد.

 
آدرس کوتاه :