شناسه : 36746664


ورزشکار یزدی موفق به کسب رکورد روپایی نشسته و ثبت آن در کتاب رکوردهای ایران و جهان شد.

به گزارش يزدرسا، محمدحسن حسینی فهرجی که این روزها در ایران به نام مرد روپایی شناخته می‌شود، در آخرین برنامه ثبت شده خود، موفق به ثبت رکورد روپایی نشسته در یزد شد.

وی که پیش از این رکوردهای مختلف جهانی و کشوری را در کارنامه خود به ثبت رسانده، این بار اقدام به زدن روپایی اما به حالت نشسته که به نسبت روپایی ایستاده بسیار دشوارتر است کرد.

حسینی فهرجی این رکورد خود را در حضور دو نفر از داوران فدراسیون فوتبال و همچنین ثبت به وسیله سه دوربین فدراسیون انجام داد.

در این برنامه، این ورزشکار یزدی توانست هشت هزار و 345 مرتبه روپایی بزند و به عنوان نخستین فردی در کشور و جهان باشد که توانسته این تعداد روپایی به حالت نشسته زده است.

پیش از این در کشور یک نفر در استان فارس اقدام به ثبت این رکورد کرده که توانسته بود 670 مرتبه روپایی بزند اما به دلیل اینکه از میزان حداقل لازم برای ثبت رکورد پایین‌تر بود، این تعداد به اسم وی ثبت نشد.

این رکورد با توجه به تعداد بالای آن، قابلیت ثبت در کتاب رکورد‌های گینس را داشت اما به دلیل هزینه بالای ثبت و اینکه لازم است داوران از کشور انگلستان به ایران سفر کنند، رکورد در کتاب رکوردهای ایران و جهان به ثبت رسیده است.

 

 

انتهای پیام/ش
آدرس کوتاه :