شناسه : 37358723
استاندار یزد:


استاندار یزد گفت: در جلسه‌ای تصمیم گرفتیم که نظارت بیشتر بر سفرهای خارجی مقامات و مسئولان استان اعم از شهردار و اعضای شورای شهر و دیگر مقامات با جدیت مورد توجه قرار گیرد که امیدواریم نتایج خوبی داشته باشد.

به گزارش یزدرسا، محمد علی طالبی در آیین بزرگداشت روز دانشجو که در سالن جوادی بیمارستان شهید صدوقی یزد برگزار شد، گفت: دانشجو نقطه اتکا مردم در بسیاری از مقاطع تاریخ است و این ویژگی جنبش دانشجویی را تا امروز مشاهده کردیم و امروز هم دانشجو صدای مردم و مطالبات مردم بوده است و در رویدادهای سیاسی که در طول این سال‌ها اتفاق افتاده است در حقیقت رکن اصلی آنها، دانشجو و دانشگاه و نقش دانشجویان در تحولات سیاسی و اجتماعی بوده است.

وی ادامه داد: بسیاری از ما از مطالبه‌گری دانشجویان استقبال کنیم و این رویکردی است که در استان دنبال کردیم و به عنوان شاخص حکمرانی خوب نیز بحث مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی از ارکان حکمرانی خوب است که سعی کردیم در استان چنین شرایطی را در پیش گیریم و خوشحالیم که فضای پرسشگری، پاسخگویی و مسئولیت‌پذیری نسبت به گذشته ارتقا پیدا کرده‌ است.

استاندار یزد در بخش دیگری از این مراسم در پاسخ به سوالات دانشجویان، در خصوص سفرهای خارجی شهردار و اعضای شورای شهر یزد، گفت: در جلسه‌ای تصمیم گرفتیم که نظارت بیشتر بر سفرهای خارجی مقامات و مسئولان استان اعم از شهردار و اعضای شورای شهر و دیگر مقامات با جدیت مورد توجه قرار گیرد که امیدواریم نتایج خوبی داشته باشد.

طالبی با اشاره به بحث برجام گفت: متاسفم که اینقدر جهت‌گیری انتقادات به سمت دولت رفت که فراموش کردیم ریشه مشکلات ما چیست و از کجا به وجود آمده است، با وجود اینکه در زمانی در اوج مشکلات تا سه میلیون و 500 هزار شبکه تولید می‌کردیم در سال‌های اخیر با همه تحریم‌ها، به تولید دو میلیون بشکه رسید و یک دفعه به صفر رسید و این درآمد عظیم از کشور حذف شد و تحریم‌های دیگر نیز که آثار و نتایج خود را داشت شاهد بودیم که البته برکاتی هم داشت که قابل انکار نیست ودر این میان ما نباید نقش دشمن و استکبار را فراموش کنیم و دشمن ما را به یکدیگر مشغول کند باید ببینیم وقتی برجام تصویب شد چه اتفاقاتی افتاد و زمانی که امریکا از برجام خارج شد چه اتفاقی افتاد.

وی در خصوص رشد نامتوازن در استان عنوان کرد: زمانی که در جلسه هیئت دولت برای ارائه برنامه رفته بودم این مشکل رشد نامتوازن استان را بیان کردم البته اقدامات و فعالیت‌هایی در این زمینه در استان انجام گرفت که کم کم خود را نشان می‌دهد و نباید انتظار داشته باشیم با وجود مشکلات چندین ساله نتیجه این فعالیت‌ها در مدت زمان کمی خود را نشان دهد.

طالبی با اشاره به مشکلات اقتصادی در استان یزد گفت: ما برای حل مشکلات اقتصادی تغییر رویکرد ایجاد کرده‌ایم و به سمت توسعه اقتصاد دانش بنیان حرکت می‌کنیم، به دلیل بیکاری فارغ التحصیلان و تامین نیروی کار برخی صنایع از استان‌های دیگر، راه حل را توسعه اقتصاد دانش بنیان و توسعه حوزه فناوری و نوآوری در استان می‌دانیم و آن را پیگیری و دنبال می‌کنیم.

 استاندار یزد بزرگترین دستاورد سفر رئیس جمهور به استان یزد را توجه به اقتصاد دانش بنیان از سوی دولت عنوان کرد و ادامه داد: رئیس جمهور در سفرهای بعدی خود به این موضوع اشاره کردند، بنده به به رئیس جمهور اعلام کرده بودم که می‌خواهیم استان یزد را الگوی اقتصاد دانش بنیان کنیم که بسیار مورد استقبال وی قرار گرفت و در این زمینه راهکارها و دستورالعمل‌هایی را تهیه کردیم که آن را دنبال می‌کنیم.

وی در خصوص مهاجر پذیر بودن استان نیز گفت: یزد سومین استان مهاجر پذیر در کشور است و به همین دلیل در این سفر اخیر رئیس جمهور به استان، پیشنهاد طرح مدیریت مهاجرت در این کشور را دادیم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :