شناسه : 37164726
کارشناس مسائل غرب آسیا:


کارشناس مسائل غرب آسیا اظهار داشت: عده‌ای در فضاي مجازي تلاش کردند اینگونه القا کنند که حزب‌الله در خيابان‌ها با نظام سياسي لبنان مخالف است اما سيدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله با سخنان خود آب پاکي را روي تمام شايعات ريخت.

سید رضا صدرالحسینی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا پیرامون رخدادهای اخیر در لبنان گفت: اتفاقاتی که در روزهای اخیر در لبنان رخ داد نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها و سعودی‌ها تلاش دارند تا به طور سریالی در کشورهای عضو مقاومت بحران ایجاد کنند.

وی با اشاره به اتفاقات چندی قبل در عراق، افزود: شباهتی بین رخدادهای اخير در لبنان و رخدادهای دو هفته قبل در عراق وجود دارد، که اين شباهت را مي‌توان در تغيير شعارها از درخواست‌هاي اقتصادي به موضوعات سياسي و امنيتي عنوان کرد.

سید حسن نصرالله با مواضعش آب پاکی را روی شایعات ریخت

کارشناس مسائل غرب آسیا اظهار داشت: در جریان ناآرامي‌هاي اخير لبنان عده‌ای در فضاي مجازي تلاش کردند اینگونه القا کنند که حزب‌الله در خيابان‌ها با نظام سياسي لبنان مخالف است اما سيدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله با سخنان خود آب پاکي را روي تمام شايعات ريخت و بر حفظ دولت فعلي لبنان و عدم استعفای سعد حریری تأکید کرد.

صدرالحسینی خاطرنشان کرد: سید حسن نصرالله تأکید کرد که حزب‌الله علي‌رغم اين‌که درک بالايي از مشکلات اقتصادي لبنان دارد و خود نيز در رنج است اما درشرايط کنوني هيچ‌گاه به خيابان‌ها نخواهد آمد مگر آنکه اتفاق ويژه‌اي رخ دهد تا حزب‌الله به عنوان معترض به خيابان‌ها بيايد.

آمریکا و آل سعود به دنبال اغتشاش در کشورهای مقاومت هستند

وی بیان کرد: حفظ دولت کنوني لبنان در دستور کار حز‌ب‌الله است اما در عین حال بايد توجه داشت که اين اتفاقات و شرايط بيشتر به سوءمديريت‌هاي دولت سعد حريري مربوط می‌شود که در طول مسئولیتش نتوانسته بین گروه‌های لبنانی وفاق ایجاد کند.

کارشناس مسائل غرب آسیا تأکید کرد: مردم منطقه بايد نسبت به حرکات و شيوه‌هاي اعتراضي خود توجه داشته باشند چراکه آمریکا و آل‌سعود با هماهنگي با رژيم صهيونيستي به دنبال ايجاد اغتشاش و به هم ريختگي و سقوط دولت‌هاي منطقه غرب آسیا به ویژه دولت‌های مقاومت هستند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :