شناسه : 37887765
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفتگو با یزدرسا:


احمد سالک گفت: وزارت امور خارجه اجازه حضور کسانی که سابقه امنیتی و جاسوسی دارند را به کشور ندهد.

حجت‌الاسلام احمد سالک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، گفت: ظلم‌ستیزی و حمایت از مظلومین و مستضعفین از اصول اساسی اسلام است و در قانون اساسی جمهوری اسلامی نیز این مسئله جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی ادامه داد: بر همین اساس بدیهی است که نظام جمهوری اسلامی به هیچ وجه زیر بار سلطه جهانی نخواهد رفت و بدون شک تمام دستگاه‌ها به ویژه وزارت امور خارجه ما باید حرکت سیاسی‌شان را در داخل و خارج از کشور مبتنی بر همین اصول قانون اساسی یعنی حمایت از مستضعفین و عدم سلطه‌پذیری قرار دهند.

موضع اخیر دولت آلمان علیه حزب‌الله دیکته آمریکا است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در واکنش به تروریستی خواندن حزب‌الله لبنان توسط دولت آلمان اظهار داشت: تردیدی نیست که آمریکا و اسرائیل ضربه‌های سنگینی از پیروزی انقلاب اسلامی در طول این 41 سال خورده‌اند و هرچه توطئه کردند توطئه‌هایشان نقش بر آب شد، با این وجود آمریکا و اسرائیل و کشورهای هم‌پیمان آن‌ها تلاش می‌کنند گروه‌ها و نیروهای آزادی‌بخش جهانی را مورد هجمه قرار دهند که جنایت‌های اسرائیل در قبال مردم فلسطین و همچنین جنایات آل سعود نسبت به مردم یمن در همین راستا است.

سالک با بیان اینکه این مسئله در ارتباط با حزب‌الله لبنان هم وجود دارد، اضافه کرد: حزب‌الله لبنان امروز یک نیروی پرقدرت مکتبی و انقلابی است که در مقابل اسرائیل و آمریکا ایستاده است و بدیهی است که کشورهای وابسته به آمریکا ضدحزب‌الله هستند و موضع اخیر دولت آلمان علیه حزب‌الله دیکته آمریکا و اسرائیل است.

وی تأکید کرد: رویکرد جمهوری اسلامی حمایت از انقلابیون و مستضعفین جهان است و به فرموده امام خمینی (ره) «هر کجا که سنگر مبارزه علیه ظلم و ستم باشد ما در آن سنگر حضور داریم» که این معنایش این است که وزارت امور خارحه ما باید در دفاع از حزب‌الله موضع‌گیری کند و این کار سنگینی برای مسئولین وزارت خارجه و انتظار زیادی از آن‌ها نیست.

مأموریت نیروهای امنیتی کشورهای اروپایی جاسوسی است

سالک در واکنش به حضور یک نیروی امنیتی سطح بالای آلمان به عنوان سفیر در ایران، عنوان کرد: وزارت خارجه باید دیپلمات‌های با سابقه روشن را به عنوان سفیر در کشورمان بپذیرد و اجازه حضور کسانی که سابقه امنیتی و جاسوسی دارند را به کشور ندهد.

وی تصریح کرد: نیروهای امنیتی کشورهای اروپایی که به عنوان سفیر وارد ایران می‌شوند مأموریتشان جاسوسی است و این در حالی است که برخی سفرای کشورهای اروپایی تجربه اقدامات خرابکارانه را نیز در کشورمان دارند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :