شناسه : 7202018
امام جمعه موقت یزد:

وضعيت خطرناک كشورهاي همسايه بايد جدي گرفته شود/تامل در سيره اميرالمومنين(ع) چاره امان ماندن از مكر و نيرنگ منافقان


امام جمعه موقت یزد گفت: وضعيت فعلي مسلمانان و كشورهاي همسايه ما خطرناك است و بايد با آن جدي برخورد كرد.

به گزارش یزد رسا، امام جمعه موقت یزد در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه يزد اظهار داشت: جناياتي كه در عراق و سوريه رخ مي دهد به خاطر كوتاهي مسلمانان و دل بستن به وعده و وعيدهاي ‌آمريكاست در حالي كه بايد بدانيم به چه كساني طرف هستيم.

 آيت الله محمدرضا مدرسي بيان كرد: در سوريه، لبنان و عراق با توطئه آمريكا و حكام وهابي، داعش به جان مردم مسلمان افتاده و اين توطئه‌گران از يك سو داعش را محكوم مي‌ كنند اما از سوي ديگر سلاح و تبليغات براي آنها فراهم مي كنند.

امام جمعه موقت يزد عنوان كرد: آنها كه پايگاهشان در آمريكا و لندن است و از تشيع دفاع مي كنند، اگر به قرآن اعتقاد دارند و خود را برتر مي دانند، چرا به ميدان نبرد نمي آيند.

وضعيت مسلمانان در كشورهاي اسلامي و كشورهاي همسايه خطرناك است

وي با تاكيد بر برخورد جدي با اتفاقاتي كه در عراق و افغانستان رخ داده و دنباله آن در ايران است، خاطرنشان كرد: وضعيت فعلي مسلمانان و كشورهاي همسايه ما خطرناك است و بايد با آن جدي برخورد كرد.

مدرسي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به پايان رسيدن دهه دوم ماه مبارك رمضان و باقي ماندن تنها 10 روز از اين ماه مبارك، بيان كرد: لازم است در اين مدت باقي مانده به زندگي خود برگرديم و با مروري به روزها و سال‌ هاي گذشته، اگر در اين ماه مبارك به خدا نزديك شده ايم كه شاكر باشيم و اگر نه توبه كنيم.

وي با اشاره به اينكه روزه دروازه خوبي و نيكي است و حكت هاي بسياري دارد، عنوان كرد: روزه هفت حكمت دارد كه نخستين آن خودشناسي و خداشناسي است.

لزوم تدبر در حكمتهاي روزه

امام جمعه موقت يزد بيان كرد: يكي ديگر از حكمتهاي روزه، انديشه انسان در روز آخرت است و اينكه انسان انديشه خواهد كرد كه چگونه گرسنگي و تشنگي روز قيامت را تاب خواهد آورد.

وي، شرايط يكسان افراد توانمند و فقير در ماه مبارك رمضان و در شرايط روزه داري را نيز يكي ديگر از حكمت هاي روزه دانست و يادآور شد: افراد توانمند، خود و نزديكانشان هر گاه اراده كنند، هر چه از طعام و غذا بخواهند را تهيه مي كنند اما در زمان روزه داري با اينكه توانا هستند، اما مانند انسانهاي تهيدست نمي توانند چيزي بخورند و بياشامند.

مدرسي، تمرين تسلط بر نفس و به دست كردن زمام نفس را از ديگر فوايد و حكمتهاي روزه داري برشمرد و خاطرنشان كرد: وقتي كه در روزه داري از گناه اجتناب كنيم و نفس خود را از گناه بازداريم، تمريني براي گناه نكردن خواهد شد.

به گزارش مهر، امام جمعه موقت يزد، سلامت بدن، روشن بيني و تشخيص حق از باطل و تثبيت اخلاق را از ديگر حكمتهاي روزه برشمرد و اظهار اميدواري كرد: همه بندگان خدا در از فيوضات ماه مبارك رمضان به طور كامل بهره مند شوند.

براي در امان ماندن از مكر منافقان بايد در سيره حضرت علي (ع) تامل كنيم

وي در بخش ديگري از سخنان خود با تسليت به مناسبت سالروز شهادت اميرمومنان، حضرت علي (ع)، اظهار داشت: براي حفظ كشور و دين و نظام مقدس اسلامي و در امان ماندن از مكر و نيرنگ منافقان بايد در سيره اميرالمومنين (ع) تامل كنيم زيرا فهم اين سيره، مي تواند توطئه هاي بسياري را براي ما آشكار كند.

مدرسي همچنين سالروز تشكيل شوراي نگهبان را گرامي داشت و از آن به عنوان حافظ اسلاميت و جمهوريت نظام جمهوري اسلامي ايران ياد كرد.

 
آدرس کوتاه :