شناسه : 37772037
مدیر عامل آب منطقه‌ای یزد اذعان داشت


مدیر عامل آب منطقه‌ای یزد گفت: در صورت ادامه دار بودن برداشت بیش از حد از آب‌های زیرزمینی، در ۳۰ سال آینده دیگر آب زیر زمینی نداریم.

به گزارش یزدرسا؛ مدیر عامل آب منطقه‌ای یزد با اشاره به کاهش سطح آب‌های زیرزمینی که هر سال در استان ۴۵ سانتیمتر است گفت: این نشان می‌دهد ما بیش از حد، از توان سفره‌های آب‌های زیر زمینی استفاده می‌کنیم.
جوادیان زاده افزود: با سیاست‌های سازمان آب و همکاری کشاورزان یزد، سرعت تخلیه آب‌های زیر زمینی کم شده است، اما باز هم شرایط پایداری در سفره‌ها نداریم.
وی گفت: ۲۵۰ میلیون متر مکعب هر ساله کسری مخزن وجود دارد که اگر این روند ادامه پیدا کند نزدیک به ۱۸ سال دیگر سفره‌های آب‌های زیر زمینی استان یزد توان پاسخگوی نیاز‌های ما را ندارند و در صورت ادامه داشتن در ۳۰ سال آینده دیگر آب ندارند وبسیار شرایط را خطرناک و ناپایدار می‌کند.
مدیر عامل آب منطقه‌ای یزد گفت: برنامه احیا و تعادل بخشی، در راستای اینکه شرایط را به سمت پایدار ببرد و میزان آبی برداشت شود که توان سفره‌های ما است را اجرا می‌کنیم.
جوادیان زاده افزود: همجنین برنامه سازگاری با کم آبی که در مراحل نهایی تدوین است و در ابتدای سال ۹۹ بتوانیم آن را به تصویب کارگروه ملی برسانیم که مبنایی برای حرکت‌های جدید در راستای سازگاری با کم آبی است.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :