شناسه : 30315921
امام جمعه اردکان در جمع خبرنگاران:


امام جمعه اردکان در جمع خبرنگاران این شهرستان با بیان اینکه خبرنگاری شغلی حساس و مهم است، گفت: وظیفه خبرنگار دفاع از حقوق شهروندی است

به گزارش یزدرسا به نقل از اردکان گویا؛ در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل شاکر در سخنانی ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرصه خبر و اطلاع رسانی گفت: وظیفه خبرنگاری حساس و مهم است که هم می تواند برای پیگیری مشکلات مردم و ارتقاء شهر اجر و پاداش زیادی داشته باشد و هم شرایط ویژه ای دارد.

وی با اشاره به روایتی از پیامبر گرامی اسلام گفت: انصاف درباره مردم سید اعمال است پس انسان نباید از دایره انصاف خارج شود و درباره یک مسئولی قضاوت نابجا داشته باشد.

امام جمعه اردکان خطاب به خبرنگاران اظهار داشت: اگر جایی مشکلی پیش آمد نباید فوراً علنی شود وقتی خواستید مطلبی را بیان کنید خود را بجای آن شخص و یا مسئول قرار دهید سپس آن مطلب را منتشر کنید ما هم باید شرایط مسئولان را در نظر داشته باشیم.

وی گفت: بسیاری از مسئولین ادارات شخصاً به بنده مراجعه کرده اند و گلایه دارند از برخی از سایت ها و کانال های خبری که بدون اطلاع آن مسئول مطلبی را درج کرده اند.

حجت الاسلام شاکر با اشاره به حساسیت شغل خبرنگاری تصریح کرد: در تعریف کردن از عملکرد مسئولان و یا نقد کردن آنها باید مرز انصاف را رعایت کرد و خبرنگاران از دایره انصاف خارج نشوند و نه بصورت ناقص نقل قول کنند و نه اخبار را تحریف کنند.

وی افزود: در حرفه خبرنگاری حاضر نباشیم بخاطر جذب مخاطب و جلب نظر مسئولی از دایره انصاف، شرع، عقل و رضایت خداوند خارج شویم.

امام جمعه اردکان به صحبت های چند نفر از خبرنگاران حاضر در این دیدار به موضوع درخواست از صنایع برای حمایت از خبرنگاران اشاره کرد و گفت: صنایع در قبال شهرستان تعهداتی دارند که باید به این تعهدات عمل کنند و این وظیفه شما خبرنگاران است که از این حق شهر دفاع کنید.

وی همچنین در خصوص درخواست برای راه اندازی مجدد دفتر خبری در شهرستان و تهیه امکانات لازم جهت استقرار خبرنگاران و اصحاب رسانه در محلی مناسب و رفع مشکل صدور مجوز برای سایت های خبری شهرستان قول پیگیری داد و اظهار داشت: باید جایگاه خبری اردکان ارتقاء پیدا کند.

در این دیدار رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اردکان نیز در سخنان کوتاهی ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: بنده شرمنده زحمات خبرنگاران هستم و تلاش می کنیم هرکاری از دستمان بر بیاید برای آنها انجام دهیم چرا که باید شأن و حرمت خبرنگاران حفظ شود.

در ابتدای این دیدار مسئول بسیج رسانه شهرستان اردکان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی و تشکر از حضور خبرنگاران و مسئولان در این نشست گزارشی از عملکرد بسیج رسانه اردکان ارائه کرد.

در این نشست صمیمی هریک از خبرنگاران به بیان دیدگاه های خود در خصوص مسائل و مشکلات عرصه خبر و اطلاع رسانی پرداختند و از مسئولین خواستند که حمایت های بیشتری را از خبرنگاران داشته باشند تا بتوانند هرچه بهتر اخبار و رویدادهای شهرستان را پوشش دهند.

لازم به ذکر است که این برنامه به همت بسیج رسانه شهرستان اردکان برگزار شد.

انتهای پیام/ ا.م

 
آدرس کوتاه :