شناسه : 36635254
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس:


نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس گفت: با بیانات مقام معظم رهبری در خصوص رئیس جمهور امریکا در دیدار با نخست وزیر ژاپن موضع ما در مقابل امریکا کاملا مشخص شده است و دیگر مذاکره با امریکا جایگاهی ندارد.

سید ابوالفضل بیوکی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن گفت: استراتژی مقام معظم رهبری در رابطه با امریکا مشخص است هیچ سازشی وجودندارد و مسئولان ما نیز باید به این موضوع توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: نخست وزیر ژاپن پیام آور مستقیم و بدون واسطه ترامپ بود و دیدار وی با رهبری، دیداری مهم بود که مقام معظم رهبری بسیار خوب به او جواب دادند که رئیس جمهور امریکا قابل اعتماد نیست و کسی است که در مبادلات سیاسی و جهانی اصول و شئونات را رعایت نمی‌کند پس دلیلی برای مذاکره با او وجود ندارد.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس گفت: در حالی که نخست وزیر ژاپن به ایران فرستاده شده بود و پیام آور صلح و سازش بود از آن سو به نفتکش‌ها در دریای عمان حمله شد و امریکایی این اقدام را به ایران نسبت دادند و این بیش از پیش نشان می‌دهد که اصلا امریکا نه تنها قابل اعتماد نیست بلکه شایسته مذاکره نیز نیست و به راحتی هر زمان که بخواهد آن را زیر پا می‌گذارد.

موسوی بیوکی عنوان کرد: با وجود اقدامات و ترفندهای مختلف امریکا، از جمله اینکه انقلاب اسلامی چهل سالگی خود را نمی‌بیند و یا تحرکات اخیر امریکا برای عدم حضور مردم در راهپیمایی روز قدس، مردم ما به اصول و آرمان‌های انقلاب پایبند هستند و امریکا در همه این زمینه‌ها ناکام مانده است.

وی اضافه کرد: با وجود سختی‌ها و شرایطی که وجود دارد و بر مردم تحمیل می‌شود اما ما پیروز میدان هستیم، انقلاب نکردیم که تابع امریکا باشیم بلکه انقلاب ما برای مقابله با استکبار و ایجاد امید و عدالت بین مردم و مسلمانان جهان بود و این از وظایف دینی و شرعی است.

موسوی بیوکی تصریح کرد: این موضوع برای مسئولان و مردم ما روشن است که چنانچه به توان و قابلیت‌های خودمان تکیه کنیم می‌توانیم سختی‌ها و شرایطی که به ما تحمیل می‌شود را به فرصت تبدیل و آن را در مسیر خودکفایی و تقویت توان اقتصادی خود به کار ببریم و به راحتی در مقابل استکبار بایستیم.

وی با اشاره به مقاومت رزمندگان و مردم در دوران هشت ساله دفاع مقدس گفت: با وجود اینکه در زمان جنگ مشکلات بیش از اینها بود اما جوانان این مرز و بوم با رشادت‌های خود توانستند پیروز میدان باشند و اکنون نیز باوجود تلاش‌ها و ترفندهای امریکا که در پی زمین زدن انقلاب است ما با استقلال،خودکفایی و توان و قابلیت‌های درونی خود پیروز میدان خواهیم بود و مردم ما نشان دادند که هیچگاه دست از مقابله با امریکا و استکبار جهانی برنمی‌دارند و هر روز بر مقاومت خود می‌افزایند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با بیان اینکه افتخار می‌کنیم چنین رهبری داریم که با چنین شدت و حدتی درمقابل امریکا می‌ایستد، عنوان کرد: با بیانات رهبری در خصوص رئیس جمهور امریکا در دیدار با نخست وزیر ژاپن موضع ما در مقابل امریکا کاملا مشخص شده است و دیگر مذاکره با امریکا جایگاهی ندارد.

موسوی افزود: امریکا اگر بخواهد روزنه‌ای برای ارتباط و مذاکره باز بگذارد باید به سیاست‌های دیپلماسی و بین المللی برگردد و اصول را رعایت کند به گونه‌ای که کشورهای دیگر بتوانند به او اعتماد کنند وایران نیز او را قابل اعتماد ببیند اما اینگونه پیش نمی‌ورد و کشورهای دیگر مانند کره شمالی، چین، روسیه و ... نیز به این نتیجه رسیده‌اند که اعتمادی به امریکا وجود ندارد و به حرف ما پی برده‌اند و ما از این جهت سرزنش نمی‌شویم.

وی تاکید کرد: مسئولان و دولتمردان ما باید با به قابلیت‌ها و توانایی‌ها داخلی خودمان تکیه کنند تا همانگونه که در بعد نظامی و در زمینه‌های دیگر خود کفا شدیم در اقتصاد و تولید داخل و آنچه که برای کشور توسعه یافته نیاز است نیز با اتکا به داخل خودکفا شویم واین به معنی بریدن از دنیا نیست بلکه با هر کشوری که عزت و شان جمهوری اسلامی را رعایت می‌کند ارتباط برقرار می‌کنیم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :