شناسه : 31497974
امام جمعه هرات:


امام جمعه هرات گفت: اگر آمریکا حماقت کند و سپاه را در لیست تحریم قرار دهد از طرف ملت و دولت ایران پاسخ قاطع و محکم دریافت خواهد کرد.

به گزارش یزدرسا به نقل از طنین خاتم؛خطیب نماز جمعه هرات در خطبه های این هفته خود در جمع نمازگزاران اظهار داشت:خداوند در سوره حشر میفرماید: ای کسانیکه ایمان آوردید، تقوا پیشه کنید و هر کس بنگرد برای خودش چه چیزی را از پیش میفرستاد، پس پرهیزگاری باشید که خداوند به آنچه شما انجام میدهید آگاه است.

حجت الاسلام محمد علی جعفری در ادامه با تسلیت شهادت امام زین العابدین (ع) به بیان ویژگی ها اخلاقی و رفتاری این امام همام پرداخت.

وی افزود: دوران امامت امام سجاد یکی از سخترین دوران ها در طول تاریخ اسلام است زیرا در این دوران مردم به شدت از دستگاه بی امیه ترس داشتند و از اطراف امام پراکنده شده بودند.

امام جمعه هرات خاطر نشان کرد: امام سجا (ع) در دوران امامت خود از یک طرف مورد بی مهری مردم قرار گرفت و از طرفی تحت نظارت شدید حکام جاهل بنی امیه بود.

وی افزود: امام سجاد(ع) برای حفظ اسلام و تشیع در آن دوران در مرحله اول تقیه درپیش گرفت و در ادامه نیز با تربیت نیروی صالح و پرهیزگار،زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای عاشورا،موضع گیری محکم در برابر خلفا بنی امیه،تدوین سنت و سیره رسول خدا (ص) و فقه امام علی (ع) در قالب دعا و ذکردر صدد حفظ اسلام بر آمد.

جعفری در ادامه به تبیین سخنان رهبری در دیدار با رئیس جمهور ترکیه پرداخت.

خطیب نماز جمعه هرات اظهار داشت:دراین دیدار معظم له نسبت به مسائل منطقه از جمله استقلال کردستان عراق به بیان مطالبی پرداختند.

وی افزود: طرح استقلال کردستان یک مسئله تفرقه انگیز از سوی آمریکا و اسرائیل بود، ومیخواستند با این حربه بحران امنیتی در منطقه ایجاد کنند و اسرائیل جدیدی را بنا کنند.

جعفری گفت:استقلال کردستان عراق و ایجاد داعش، اولین و آخرین گام آمریکا واسرائیل در منطقه نیست و آنان از هر حربه ای برای نابودی اسلام استفاده میکنند.

وی به طرح مسئله تحریم سپاه از طرف آمریکا اشاره و خاطر نشان کرد:نقشه آمریکا از طرح چنین تحریم هایی این است که جلوی انقلاب و بیداری اسلامی را در منطقه بگیرد.و ما هرگز اجازه نمیدهیم سپاه که حامی مستضعفان جهان است در لیست تحریم قرار گیرد و اگر آمریکا این حماقت را انجام دهد با پاسخ محکم مردم و دولت ایران مواجه خواهد شد.

خطیب نماز جمعه هرات در پیان با تبریک به مناسبت روز تربیت بدنی، بیان کرد: یکی از عواملی که در سلامت جسم و روان تأثیر مثبت دارد ورزش است و همه مردم به ورزش باید توجه ویژه داشته باشند. 

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :