شناسه : 36254917
امام جمعه موقت هرات:


امام جمعه موقت هرات گفت: پذیرفتن fatf توسط ایران به نوعی خود تحریمی محسوب می شود بنابراین با تصویب این طرح علنا در برابر تحریم ها تسلیم خواهیم شد.

به گزارش یزدرسا به نقل از طنین خاتم؛ غلامرضا محمودی امام جمه موقت هرات در جمع طلاب حوزه علمیه خواهران خاتم به مسائل سیاسی روز جامعه اشاره و اظهار داشت: در شرایط کنونی، کشور با مشکلات زیادی مواجه است از یک طرف مسئله تحریم و از طرفی دیگر دشمن میخواهد تحریم ها را با توجه به لایه های  بین المللی به اجرا بگذارد، بنابراین مسئولین باید با درایت و تدبیر کشور را در مسیر درست هدایت کنند.

 استاد حوزه و دانشگاه  به مسئله fatf و پالرما اشاره و افزود: مسئله ای که امروزه کشور با آن مواجه است طرح fatf ، پالرمو،  لوایح چند لایه  و بسته حمایتی اتحادیه اروپا مطرح است که بر حسب ظاهر غربیها درصدد هستند تحریم ها را کاهش دهند ولی هدف اصلی آنان از طرح لوایح این است که نفت را در برابر غذا و دارو قرار دهند.

حجت الاسلام محمودی گفت: غربیها برای اجرای طرح fatf درجمهوری اسلامی ایران از جو تبلیغاتی و رسانه های ماهواره ای استفاده کرده و با تاثیر گذاشتن بر روی مسئولین در صدد اجرا این طرح در کشور هستند بنابراین مسئولین باید در این زمینه تحلیل مناسب داشته باشند.

امام جمعه موقت هرات افزود: هدف از اجرای fatf  در ظاهر مبارزه با پولشویی و تروریسم است اما در باطن غربیها که خود بزرگترین حامی تروریسم در جهان هستند میخواهند با دروغ، افکار عمومی را به طرف خود جلب  و ایران را مجبور به پذیرفتن این لوایح نمایند.

وی عنوان کرد: امریکا با 60 کشور ائتلاف مبارزه با ترویسم تشکیل دادند اما با تشکیل گروه ترویستی داعش مردم بیگانه  سوریه، عرق، یمن را میکشند و با یک جو تبلیغاتی خود را مخالف ترویسم قرار میدهند.

کارشناس حوزه و دانشگاه گفت: پذیرفتن fatf  توسط ایران به نوعی خود تحریمی محسوب می شود بنابراین با تصویب این طرح علنا در برابر تحریم ها تسلیم خواهیم شد.

حجت الاسلام محمودی تصریح کرد: اگر بسته حمایتی اروپا در کشور اجرا شود باید تمام بندها از جمله توقف ساخت موشک بالستیک متوقف شود و ایران در مقابل دشمنان یک کشور بی دفاع خواهد بود.

وی افزود: یکی از بندهای اجرای fatf و پالرما به مبارزه با ترویسم میپردازد و  به ظاهر غربیها میخواهند با تروریسم مبارزه کنند اما تروریسمی که آنان تعریف میکنند زمین تا آسمان با ما فرق دارد زیراز دیدگاه آن مردم سوریه و یمن تروریسم محسوب میشوند و ما نمیتوانیم از مظلوم در برابر ظالم حمایت داشته باشیم.

کارشناس سیاسی گفت: با اجرای این لوایح تمام ساخت و سازهای مالی جمهوری اسلامی ایران در اختیار غربیها قرار میگیرد و آنان از تمام تراکنش های مالی کشور نیز مطلع هستند بنابراین ماعلنا  به خود تحریمی محکوم خواهیم شد.

حجت الاسلام محمودی گفت: در این برهه حساس باید مسئولین با داریت و تدبیر وارد عرصه شوند و بهترین تصمیم را برای جمهوری اسلامی ایران بگیرند.
آدرس کوتاه :