شناسه : 38483610

پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون به کشاورزان یزدی


بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون به کشاورزان یزدی پرداخت شد.

به گزارش یزدرسا، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: در۶ ماه نخست امسال ۲۷۵ میلیارد ریال تسهیلات اجرای طرح‌های توسعه مکانیزاسیون کشاورزی به متقاضیان درحوزه زراعت، باغبانی، صنایع غذایی، دامداری، دامپروری و شیلات پرداخت شد.

محمدحسین ملانوری افزود: این میزان تسهیلات برای خرید ادوات و ماشین‌های کشاورزی به ۱۵۰ کشاورز و بهره بردار استان پرداخت شد.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون چهار هزار و ۴۲۰ دستگاه تراکتور و ۲۹ دستگاه کمباین در بخش کشاورزی استان فعال است که سن برخی از این ماشین آلات افزون بر ۲۵ سال بوده و به دلیل فرسودگی کارآیی لازم را ندارد و نوسازی و استفاده از ماشین آلات جدید در برخی از بخش‌ها به شدت احساس می‌شود.

ملانوری اضافه کرد: در سال ۹۸ بیش از ۴۰۲ میلیارد ریال تسهیلات در اجرای طرح توسعه مکانیزاسیون به ۲۹۰ بهره بردار و متقاضی خرید ادوات و ماشین‌های کشاورزی پرداخت شد.

وی مدت زمان بازپرداخت تسهیلات را بین پنج تا هفت سال اعلام کرد و یادآور شد: بهره برداران بخش کشاورزی می‌توانند با استفاده از تسهیلاتی که دولت در نظر گرفته، برای نوسازی تراکتور‌ها و ماشین آلات فرسوده و تکمیل ادوات و دنباله بند‌ها در راستای افزایش ضریب مکانیزاسیون در بخش کشاورزی استفاده کنند.

ملانوری ادامه داد: کشاورزان و دامداران برای دریافت تسهیلات در بخش‌های باغبانی، زراعت، شیلات، صنایع تبدیلی، دام و طیور، منابع طبیعی، گلخانه‌ای و گیاهان دارویی به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها و مناطق استان مراجعه کنند.

از ۱۱۴ هزار هکتار اراضی قابل کشت استان یزد ۳۳ هزار و ۱۵۱ هکتار آن (۲۹ درصد) زراعی و ۸۱ هزار و ۱۶۴ هکتار (۷۱درصد) به کشت محصولات باغی اختصاص دارد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :