شناسه : 39135746
امام جمعه بهاباد:

پرداخت زکات موجب برکت درمال وگشایش زندگی فقرامیشود


رئیس شورای فرهنگ عمومی بهاباد درنشست ستاد زکات این شهرستان با بیان اینکه پرداخت زکات به عنوان فریضه‌ای اسلامی موجب برکت در مال و گشایش در زندگی فقرا و نیازمندان می‌شود گفت : کسی که زکات مال خود را پرداخت می‌کند باید به خاطر این توفیق الهی و دینی که شامل حال او شده خدا را شکر کند.

به گزارش یزدرسا به نقل از بهاباد امروز ، حجت الاسلام علی اکبرابراهیمی بشکانی  در نشست ستاد زکات شهرستان بهاباد درسخنانی براهمیت وترویج فرهنگ زکات درجامعه تاکید کرد و گفت : خداوند به اقامه نماز و پرداخت زکات تاکیدات فراوان کرده و در قران کریم در آیه های مختلف یاد از آن شده است .

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهاباد ادامه داد :یکی از شرایط مهم مومن توجه به مستمندان و پرداخت زکات می باشد ،جزئیات پرداخت زکات در آیاتی که در مدینه به پیامبر نازل شد آمده و قانون زکات در سال دوم هجری در مدینه نوشته شد و پیامبر اکرم مسئول مستقیم زکات بود .

امام جمعه بهاباد پرداخت زکات را تکمیل کننده عبادات دیگر معرفی کرد و گفت: در انجام عبادات، پرداخت زکات تکمیل کننده عبادات دیگر است و بدون پرداخت آن اعمالی مثل حج و نماز باطل می‌شود.

بشکانی تأکید کرد: پرداخت زکات یکی از شرایط رستگاری است و مؤمنی که به دنبال رستگاری است باید نسبت به پرداخت زکات جدی باشد و به آن اهمیت دهد.

امام جمعه بهاباد عنوان کرد: جمع آوری زکات و  موارد مصرف آن نیز  اطلاع رسانی و به صورت شفاف بیان شود و در گروه های جمع آوری زکات نیز روحانی وجود داشته باشند، تجلیل و تکریم از پرداخت کنندگان زکات در سطح استان انجام شود و به هر شکلی که ممکن است مراسم ویژه ای  برای تجلیل و تکریم از مودیان زکات برگزار شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.