شناسه : 37873360
مدیرکل بنیاد مسکن استان یزد خبر داد


مدیرکل بنیاد مسکن یزد گفت: سال 98 بالغ بر 760 مورد تسهیلات 40 میلیونی مقاوم‌سازی روستایی توسط بنیاد مسکن استان یزد پرداخت شده است.

علیرضا قربانیان مدیرکل بنیاد مسکن استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: تا پایان امسال تعداد 400 واحد مسکونی احداث شده در سطح استان یزد به متقاضیان واگذار می‌شود.

وی افزود: در سال 99 نیز طبق برنامه‌ای که در بودجه کشوری تنظیم کردیم کارهای مقدماتی جهت احداث 170 واحد مسکونی در استان انجام می شود که این واحدها نیز در شش ماه نخست سال 1400 واگذار خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان یزد اظهار داشت: واحدهای مسکونی که توسط بنیاد مسکن واگذار می‌شود به همراه تسهیلات قرض‌الحسنه است که متقاضیان می‌توانند از این تسهیلات نیز استفاده کنند.

قربانیان خاطرنشان کرد: به واحدهای روستایی و شهرهای با جمعیت کمتر از 25 هزار نفر نیز تسهیلات قرض‌الحسنه به مبلغ 40 میلیون تومان با کارمزد 5 درصد و بازپرداخت 15 ساله (3 سال دوران ساخت و 12 سال دوران بازگشت اقساط) پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: این تسهیلات به مردمی که در روستاها بر اساس طرح هادی روستاها و در شهرهای با جمعیت کمتر از 25 هزار نفر بر اساس طرح‌های شهری پروانه بگیرند طبق ضوابط در 4 مرحله و با نظارت ناظران فنی روستایی پرداخت می‌شود.

قربانیان عنوان کرد: سال 98 بالغ بر 760 مورد تسهیلات 40 میلیونی مقاوم‌سازی روستایی توسط بنیاد مسکن استان یزد پرداخت شده است؛ همچنین سال گذشته نزدیک به هزار جلد سند در روستاها و حدود 270 جلد سند نیز در شهرها صادر کردیم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :