شناسه : 34395848
بعد از بز سانن و رومائوف؛


فرماندار اردكان از حمايت براي پرورش انبوه بز مورسیا در بخش عقداي اركان خبر داد.

به گزارش یزد رسا، «هادی مقیمی» در جلسه بررسی آخرین وضعیت طرح‌های کشاورزی و دامپروری اردکان با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهرستان و وضعیت پراکندگی روستاهای آن، افزود: با توجه به سابقه کشاورزی و دام‌پروری در بخش‌های شهرستان اردکان، شناسایی و اجرای طرح‌های زودبازده در این حوزه از جمله عوامل رسیدن به توسعه پایدار شهرستان به شمار می‌رود.

وي توجه به همه مؤلفه‌های توسعه در شهرستان و پرهیز از نگاه صنعتی به شهرستان، گفت: اردکان ظرفیت توسعه همه‌جانبه در حوزه‌های مختلفی به‌ویژه دام‌پروری را داراست که کلنگ‌زنی دو مجتمع پرورش بز سانن در بخش مرکزی و گوسفند رومانوف در بخش خرانق با توجه به سابقه پرورش دام در این دو بخش ازجمله اقدامات شایسته به شمار می‌رود.

به گزارش ایسنا، فرماندار خاطرنشان کرد: حمایت‌های صورت گرفته از مجتمع پرورش بز سانن در اردکان از سوی سازمان جهادکشاورزی استان و شهرستان قابل‌ تقدیر است اما با توجه به زمان دوساله آغاز تاکنون، باید هر چه سریع‌تر به نتیجه برسد.

مقیمی با اشاره به سفر هفته گذشته خود با اعضای شورای اسلامی روستاهای بخش عقدا به قلعه گنج استان کرمان، گفت: در این سفر از طرح پرورش بز مورسیا که با شرایط آب و هوایی بخش عقدا در شهرستان نیز بسیار مطابقت دارد، بازدید به عمل آمد که با توجه به مهیا بودن شرایط می‌توان در شهرستان با نگاه اقتصادی و اشتغال‌زایی به اجرا درآید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: موانع و بوروکراسی اداری در مسیر مشارکت مردم در بخش تولید به‌ویژه دامداری با توجه به شرایط مناسب شهرستان در این حوزه باید تجدیدنظر اساسی صورت پذیرد تا مردم بتوانند با شرایط بهتری در این مسیر وارد شوند. 

انتهای پیام/س*
آدرس کوتاه :