شناسه : 34831275
فرمانده انتظامی بافق:


فرمانده انتظامی بافق تاکید کرد: برنامه ریزی برای تعطیلات تابستانی و پر کردن اوقات فراغت با روشی هدفمند و منظم، از بروز ناهنجاری‌های اجتماعی افراد پیشگیری می کند.

به گزارش یزدرسا؛ سرهنگ "محمد کمالی" فرمانده انتظامی شهرستان بافق گفت: رفتارهاي پرخطر بيشتر در زمان فراغت نوجوانان و جوانان رخ داده و گسترش مي‌يابد بنابراین باید با توجه به علايق و سلايق فرزندان، براي اوقات فراغت آنان برنامه‌ريزي كنيم؛ چرا که عدم برنامه‌ريزي مناسب براي اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، مي‌تواند پيامدهاي ناگوار و غيرقابل جبراني را براي آنان به همراه داشته باشد.

کمالی افزود: برنامه‌ريزي براي اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، از اساسي‌ترين مسائلي است كه وجود يا فقدان آن مي‌تواند به عزت يا خداي ناكرده ذلت آنان در زندگي منجر شود که انجام فعاليت‌هاي فرهنگي، ورزشي و هنري، تا حد زيادي از انحراف و بزهكاري جوانان و نوجوانان پيشگيري مي‌كند.

این مقام انتظامی یادآور شد: برنامه ریزی برای تعطیلات تابستانی و پر کردن اوقات فراغت با روشی هدفمند و منظم، از بروز ناهنجاری‌های اجتماعی افراد پیشگیری می کند.

وی با تأکید بر اینکه، شرکت و گذراندن کلاس ها و دوره های آموزشی تابستانه باید برای کودکان و نوجوانان لذت بخش و همراه با اشتیاق باشد، تصریح کرد: تفریح سالم و تعامل اجتماعی، احساس غربت، دلتنگی، ترس و انزوا را کاهش می دهد و به ایجاد وحدت و یکدلی افراد کمک می کند.

وی گفت: خانواده ها باید وقت بیشتری را به فرزندانشان اختصاص دهند تا در نتیجه ارتباط بیشتر، شناخت متقابل والدین و فرزندان از همدیگر توسعه یابد.

فرمانده انتظامی شهرستان بافق در پایان خاطرنشان کرد: هیچ چیز نمی تواند جای تفریح سالم را بگیرد. فعالیت های تفریحی به افراد فرصت می دهد تا انرژی و احساسات خود را تخلیه کنند و گذراندن اوقات فراغت در کنار افراد خانواده، صمیمیت و یگانگی را بیشتر می کند و روابط فرزندان و والدین را تحکیم می بخشد.
آدرس کوتاه :