شناسه : 37282219


معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد گفت: ۵۰۰۰ درخت پسته، انار، به، نخل، زردآلو، گردو و بادام در شهرستان‌های مهریز، خاتم، بافق، بهاباد، ابرکوه و اشکذر به طرح شجره طیبه اختصاص‌ یافت.

به گزارش یزدرسا، غلامرضا مشعل چی با بیان اینکه محصولات درختان پلاک گذاری شده در قالب طرح شجره طیبه بین نیازمندان و محرومان توزیع می‌شود افزود: حدود ۷۰ درصد درختان وقف‌شده برای محرومان درخت پسته است و در این طرح، باغداران یک یا چند درخت را به‌عنوان زکات مستحبی پلاک گذاری کرده تا ثمره درختان بین ایتام و نیازمندان توزیع شود.

وی در ادامه با اشاره به زکات اهدائی نیکوکاران یزدی در شش‌ماهه نخست سال ۹۸ گفت: طی این مدت مردم نیکوکار استان یزد چهار میلیارد و ۱۷۸ میلیون تومان زکات به کمیته امداد پرداخت کردند که ۸۴ درصد این کمک‌ها در امور محرومان و ۱۶ درصد برای ساخت پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه هزینه شد.

وی تصریح کرد: دو میلیارد و ۸۷۲ میلیون تومان از زکات دریافتی در شش‌ماهه نخست امسال به‌عنوان زکات مستحبی، ۱۹ میلیون تومان زکات واجب و یک میلیارد و ۲۸۷ میلیون تومان زکات فطریه و کفاره عمد و غیر عمد بوده است.

غلامرضا مشعل چی افزود: در این مدت ۵۰ درصد از زکات اختصاص‌یافته در بخش محرومان برای معیشت آنان،۲۸ درصد برای ساخت، مرمت و بازسازی منازل محرومان، ۱۰ درصد برای کمک به تأمین جهیزیه نوعروسان نیازمند، شش درصد برای کمک به هزینه درمانی و شش درصد برای امور تحصیلی و فرهنگی مددجویان تحت حمایت هزینه شد.

اقلام و کمک‌های اهدایی نیکوکاران در همان محل جمع‌آوری‌شده برای رفع نیاز محرومان و مددجویان منطقه هزینه می‌شود و به‌هیچ‌عنوان از این کمک‌ها برای انجام فعالیت‌های تشکیلاتی و سازمانی استفاده نمی‌شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :