شناسه : 38637768

پلمپ 40 واحد صنفی در مهریز


کارشناس بهداشت حرفه ای مهریز گفت: با شروع موج سوم کرونا تعداد 1170 بازدید توسط کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای انجام و تعداد 40 مغازه نیز پلمب شده اند.

به گزارش یزدرسا؛ سرپرست شبکه بهداشت ودرمان مهریز گفت:در معرض ابتلا قرار گرفتن به کووید ‏-۱۹ در اکثر افراد بخصوص در این روزهای بحرانی کرونا به اقتضای شغلی، اجتناب ناپذیر است و این امر سلامت عمومی جامعه را نیز به مخاطره می‌اندازد.

دکتر پورمازار افزود:در همین راستا و با تاکید بر صیانت تمامی کارکنان اعم از کارگران، کارمندان اداری، مدیران، ناظران و بویژه کادر بهداشتی و درمانی خط مقدم درمان بیماران، برنامه تشدید نظارت بهداشت حرفه‌ای با هدف مقابله با کروناویروس در ادامه برنامه‌ها اجرا می‌شود.

وی تشدید بازرسی از کارگاه‌ها و کارخانه‌ها، محیط‌های شغلی جمعی و دارای مراجعات زیاد،بانک ها، نظارت بر عملکرد شاغلین و محیط کار بیمارستان‌ها و.... را از اهم اقدامات در راستای کنترل این بیماری برشمرد.

وی تصریح کرد:با تلاش شبانه روزی و خستگی ناپذیر بازرسان بهداشت محیط  و حرفه ای برای مقابله با بیماری که با تشدید نظارت ها کمک بسیار موثری را برای کنترل شیوع کووید-۱۹ فراهم نموده و نه تنها بستر مناسبی را برای رونق چرخه اقتصاد کشور میسر نموده بلکه از بار جانی و مالی و فشار مضاعف بر کادر درمان و بیمارستان های کشور نیز کاسته است.

در ادامه برزگری کارشناس مسئول بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت ودرمان مهریز گفت:از ابتدای طرح تشدید و با شروع موج سوم کرونا تعداد 1170 بازدید توسط کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای در شیفت صبح و عصر انجام شده است که از این بازدید ها تعداد 370 اخطار بهداشتی صادر شده و تعداد 20 مغازه و کارخانه به مراجع قضایی معرفی و تعداد 40 مغازه نیز پلمب شده اند.

برزگری تاکید کرد:در این پاندمی، کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای با تلاش شبانه‌روزی و با هدف عالی تامین، حفظ و ارتقاء سلامت مردم‌ در عرصه های مختلف زندگی، نقش بسیار چشمگیری را ایفا نموده‌اند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.