شناسه : 38222024


مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد گفت: تحقق پوشش 99 درصدی ارتباطی روستاهای استان نتیجه پایش مستمر و سیستمی است.

به گزارش یزدرسا، محمدرضا پاکدل مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، با اشاره به رشد یک درصدی پوشش ارتباطی روستاها در سال گذشته، گفت: تحقق پوشش 99 درصدی ارتباطی روستاهای استان نتیجه پایش مستمر و سیستمی است.

وی افزود: از سال گذشته به منظور به روز رسانی و اطمینان از کیفیت و پایداری ارتباط روستاها، نزدیک به 400 بازدید میدانی انجام و اطلاعات آخرین وضعیت ارتباطی در سامانه کشوری دیار ثبت و نتایج آن برای رفع مشکلات احتمالی به وزارت ارتباطات منعکس شده است.

پاکدل اظهار داشت: با انجام بازدیدهای مستمر از سال گذشته و اقدامات تکمیلی، وضعیت ارتباطی روستاهای استان با ارتقا یک درصدی از 98 درصد به بیش از 99 درصد رسیده و استان یزد در کیفیت ارتباط و سرویس دهی روستاها، از استان های برتر کشور است.

گفتنی است، هم اکنون در روستاهای استان یزد، پروژه های ایجاد سایت جدید تلفن همراه و ارتقا تکنولوژی سایت‌های روستایی به نسل سوم و چهارم موبایل، اتصال تمامی روستاهای بالای 20 خانوار به شبکه ملی اطلاعات، توسعه فیبر نوری روستایی برای ارتقا پهن باند مراکز و سایت های تلفن همراه روستاها، اتصال تمامی مدارس روستایی به شبکه ملی اطلاعات و راه اندازی دستگاه خودپرداز روستایی، تا پایان سال جاری از محل طرح خدمات عمومی روستایی (USO) وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال انجام است.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :