شناسه : 39101130
درمان ناباروری در یزد با کمترین هزینه؛

پوشش ۸۵ درصدی هزینه‌ درمان در طرح حمایت از زوج‌های نابارور/ سالیانه ۱۲ هزار زوج در قطب درمان ناباروری کشور پذیرش می‌شوند


عبدلی گفت: طرح حمایت از زوج‌های نابارور با هدف افزایش نرخ رشد جمعیت و برقراری دسترسی عادلانه به خدمات درمانی ناباروری، گاهی تا ۸۵ درصد هزینه‌ها را پوشش می‌دهد.

به گزارش یزدرسا؛ امروزه استان یزد به عنوان قطب درمان ناباروری ایران شناخته می‌شود که با چند مرکز درمان ناباروری مجهز و پیشرفته، به درمان انواع مشکلات نازایی می‌پردازد به گونه ای که نه تنها در ایران بلکه در منطقه خاورمیانه و جهان نیز مطرح گردیده است. تنوع روش‌های درمان نازایی در یزد موجب شده که راهکارهای گوناگونی برای رفع مشکلات زوج‌های نابارور ارائه شود و درصد موفقیت این درمان‌ها بیش ‌از پیش افزایش یابد.

در پژوهشکده علوم تولید مثل یزد با بهره‌گیری از آخرین تکنیک‌های باروری تاکنون بیش از ۱۰ هزار نوزاد در به دنیا آمده‌اند که شاخص‌ترین این تکنیک‌ها IVF بوده که ۳۰ درصد این تکنیک ها موفقیت آمیز بوده و باعث شده این مرکز از سال ۱۳۷۷ تاکنون به عنوان قطب علمی کشور در زمینه ناباروری معرفی شود و تاکنون موفقیت‌های زیادی را در عرصه علمی همگام با مراکز پیشرفته دنیا داشته باشد.
 
10 درصد مراجعه کنندگان به مرکز تولید مثل یزد، بومی هستند

باس افلاطونیان رئیس مرکز پژوهشکده علوم تولید مثل یزد با بیان اینکه استان یزد بنیان گذار اولین مرکز درمانی ناباروری تحت عنوان IVF بوده است گفت: تنها ۱۰ درصد از مراجعین به پژوهشکده علوم تولیدمثل یزد که براي درمان به اين مرکز مراجعه می‌كنند بومی هستند و مابقی مراجعه کنندگان از سایر استان‌ها و حتی کشورهای دیگر هستند.
 
وی با بیان اینکه یزد ظرفیت تبدیل شدن به مرکز آزاد درمانی را دارد و بايد از ظرفيت‌های توريسم درمانی استان هم به شکل مطلوب‌تر استفاده شود ادامه داد: بسیاری از زوج های که به این مرکز مراجعه می‌کنند ممکن است نیاز به درمان فورى نداشته و با معاینه، بررسىريال درمان دارویى و جراحى ساده مشکل آنها برطرف شود و ۱۰ درصد آنها نیاز به تکنیک‌های پیشرفته مثل IVF، میکرو انجیکشن و غیره دارند..
 
طبق برآوردها، هزینه‌های درمان ناباروری در ایران همواره کمتر از اغلب کشورهای جهان بوده که این مزیت در کنار قیمت مناسب مراکز اقامتی و نیز سرویس‌های حمل‌ونقل، موجب تمایل بسیاری از زوج‌های نابارور کشورهای مختلف برای درمان در ایران شده است. در این میان، هزینه‌های درمان ناباروری در یزد نیز تفاوت قابل توجهی با دیگر شهرهای کشور دارد که باعث جذب متقاضیان درمان نازایی به این استان می‌شود.
 
طبق آخرین تعرفه منتشر شده در سایت مرکز پژوهشکده علوم تولید مثل یزد، هزینه‌های درمانی مراجعه کنندگان به این مرکز  جهت درمان ناباروری طبق جدول زیر می‌باشد.


 نوع خدمت

جدول پرداختی بیماران ایرانی (بدون هزینه دارو)

بیمارانی که مشمول طرح حمایت دولت می‌شوند

بیمارانی که مشمول طرح حمایت دولت نمی‌شوند

IUI

۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال

۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال

لقاح به روش میکرواینجکشنICSI(شامل تخمک کشی و کاشت)   

۱۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال

۳۸,۰۰۰,۰۰۰ ریال

  (شامل تخمک کشی و کاشت)IVF

۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال

۳۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال

 
پوشش ۸۵ درصدی هزینه‌های درمان در طرح حمایت از زوج‌های نابارور
 
معاون پژوهشکده علوم تولید مثل یزد نیز در این خصوص با اشاره به اجرای طرح حمایت از زوج‌های نابارور در پژوهشکده علوم تولید مثل یزد گفت: این طرح با هدف افزایش نرخ رشد جمعیت، برقراری دسترسی عادلانه به خدمات درمانی ناباروری، کاهش پرداخت از جیب مردم و بهبود ارائه خدمات طراحی شده است و گاهی تا ۸۵ درصد هزینه‌ها را پوشش می‌دهد.
 
علی محمد عبدلی افزود: این طرح طیف وسیعی از زوجین را شامل می‌شود و زوج‌های زیر ۴۵ سال با موارد ناباروی، زوج‌های ناباروری که یکی از آنها تابعیت ایرانی داشته باشد و همچنین زوج‌هایی که یک فرزند داشته باشند یا بدون فرزند باشند نیز شامل این طرح می‌شوند.
 
وی اضافه کرد: این پژوهشکده به عنوان قطب علمی کشور در درمان ناباروری در طي ساليان اخير با عقد قرارداد هاي کارآمد و تأثير گذار در جهت درمان زوج‌هاي نابارور بی بضاعت يا كم بضاعت اقدام نموده است و علاوه بر اجرای طرح حمایت از زوج‌های نابارور، در اين رابطه با عقد قراردادهايي با بيمه برکت، مؤسسه درمان بسيجيان و در جهت خدمت رسانی به بيماران گام‌های مؤثری برداشته است.
 
عبدلی گفت: در این رابطه طرح بیمه برکت تا سقف ۳۵ میليون ريال به ازاي هر زوج و بيمه بسيجيان تا سقف ۲۰ ميليون ريال و طرح حمايت از زوج‌هاي نابارور تا سقف ۸۵ درصد از هزينه ها، را برای کمک مالی به زوجین و درمان ناباروری پوشش می‌دهد.
 
درمان ناباروری در یزد با کمترین هزینه‌ نسبت به کشور 
 
وی خاطرنشان کرد: نتیجه اجرای اين طرح ها تحکيم خانواده ها در قالب فرزندآوري و درمان نازايی مي باشد و به جرأت می‌توان گفت کمترين هزينه هاي درمان ناباروری در كشور در پژوهشكده علوم تولید مثل یزد دريافت می‌گردد. 
 
عبدلی در خصوص آمار ناباروی در استان یزد گفت: طبق مطالعات انجام شده بین ۱۰ الی ۱۵ درصد زوج‌های یزدی نابارور هستند که به طور مساوی ۴۰ درصد علل ناباروری این زوج‌ها مرتبط به مردان و ۴۰ درصد مرتبط به زنان است و ۲۰ درصد نیز به علل ژنتیکی، علل ناشناخته و سایر موارد برمی‌گردد.
 
معاون پژوهشکده علوم تولید مثل یزد با بیان اینکه علل ناباروری در زنان و مردان طیف بسیار وسیع و متفاوتی دارد، ادامه داد: انسداد لوله‌های رحم و بیماری‌های عفونی از جمله دلایل ناباروری در زنان است و واریکوسل شایع‌ترین دلیل ناباروری در مردان به شمار می‌آید البته علت‌های دیگر نیز وجود دارند.
 
درمان ۳۰ درصدی زوج‌های نابارور
 
وی با اشاره به افزایش مراجعه به این مرکز در سال‌های اخیر با بیان اینکه ۳۰ درصد از افرادی که در این مرکز تحت درمان قرار می‌گیرند به نتیجه رسیده و بارور شده‌اند گفت: مراجعات به مرکز ناباروی یزد در طول زمان و چند سال اخیر تا سه برابر نیز افزایش داشته و تعداد مراجعه‌کنندگان به این مرکز به ۱۲ هزار زوج جدید در سال به این مرکز نیز رسیده است.
 
انتهای پیام/
 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.