شناسه : 37132027
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان یزد:


مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان یزد گفت: اربعین، حرکت جمعی ایمانی و تمرین جامعه مومنان است که در شکل گیری تمدن اسلامی نقش تعین کننده ای دارد.

حجت الاسلام «مصطفی گرجی» در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به جایگاه زیارت اربعین گفت: درروایتی از امام عسکری (ع)  یکی از علامات مومن زیارت اربعین بیان شده است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان یزد افزود: آنچه در همایش معنوی اربعین رخ می دهد، حرکت جمعی ایمانی و تمرین ایمانی جامعه مومنان است که درصورت بندی وآبادانی جامعه مسلمین و شکل گیری تمدن اسلامی نقش تعین کننده ای دارد.

حجت الاسلام گرجی ادامه داد: یکی از کارکردهای اربعین وتاثیر آن درفراینده تمدن اسلامی کارکرد حُبّی است که درساخت نظام مناسبات انسانی نقشی  بی دلیل دارد، زیرا که اربعین وحدت اجتماعی برپایه یک معشوق مشترک است که در مراودات و مناسبات انسانی من ها و منیت ها رنگ می بازد و همگان به یک ما تبدیل می شوند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان یزد با  یاد آوری جایگاه ارزشمند اربعین خاطر نشان کرد: روابط انسانی در اربعین نه براساس ملاک های دنیوی وسنجه های ملیتی و سیاسی ،طبقاتی یا قبیله ای، بلکه برمحور یک امر متعالی و معنوی و محبوب به صورت نظام خادم و زائر شکل می گیرد و درنهایت یک شبکه اجتماعی مملو از عشق و محبت ساخته می شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :