شناسه : 38391199
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد:

پیشنهادمان بر عدم استفاده از سرویس مدارس است/قریب 2هزار دانش آموز کلاس اولی یزد بازمانده از ثبت نام!


دانافر گفت: اگر والدین چاره ای جز استفاده از سرویس را ندارند بخشنامه استفاده از سرویس مدارس ابلاغ شده و باید بر اساس آن عمل شود.

عباسعلی دانافر مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در خصوص شیوه نامه بازگشایی مدارس به ویزه نحوه استفاده از سرویس مدارس اظهار کرد: بخشنامه نحوه اجرای سرویس مدارس در سال تحصیلی 99 -1400 در تاریخ 5 شهریور ماه به کلیه مدارس ابلاغ شده است و تکلیف همه موارد و نکات حائز اهمیت در نحوه اجرای سوریس مدارس در دوران کرونا ارائه شده و مشخص است.

*** پیشنهادمان بر عدم استفاده از سرویس مدارس است

وی با بیان اینکه پیشنهاد آموزش و پرورش استان یزد به والدین بر عدم استفاده از سرویس مدارس است گفت: اول اینکه دانش اموزان مرتب سر کلاس ها حاضر نمی شوند و کلاس ها بصورت زوج و فرد است و این رویه نیاز دانش آموز را به سرویس کمتر می کند و دوم اینکه در سرویس مدارس کمتر پروتکل های بهداشتی رعایت می شود پس پیشنهاد اول عدم استفاده از سرویس است اما اگر والدین چاره ای جز استفاده از سرویس را ندارند بخشنامه دستورالعمل استفاده از سرویس مدارس ابلاغ شده و باید بر اساس آن و رعایت همه شیوه نامه ها که ابلاغی وزراتخانه است عمل کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد ادامه داد: نرخ سرویس مدارس در سال تحصیلی جدید هم بر عهده کارگروه ماده 18 متشکل از شهرداران، اعضای شورای شهر، سازمان حمل و نقل شهری و موسسات حمل و نقل است و بر اساس مصوبه این کارگروه نرخ سرویس مدارس ابلاغ شده است.

***رعایت شیوه نامه بهداشتی مدارس یک الزام است

وی در خصوص امکان پذیر بودن یا نبودن برخی پروتکل های بهداشتی در مدارس مانند نشستن دانش اموزان در فاصله دومتر از هم گفت: در رعایت شیوه نامه های بهداشتی بازگشایی مدارس چیزی به عنوان امکان پذیر بودن و اولویت و غیره وجود ندارد و اجرای شیوه نامه یک الزام است و باید کلاس های با ظرفیت محدود برگزار شود.

دانافر با بیان اینکه شورای مدرسه باید دانش اموزان را گروه بندی کند و روزانه باید به یک گروه آموزش ارائه شود ابراز کرد: هم کنون مدت زمان کلاس ها 35 دقیقه است و طبق شیوه نامه بهداشتی حضور تا یک ساعت در مکان سربسته اشکالی ندارد که با شروع فصل سرما باید با مدیریت ساعات حضور دانش اموز در کلاس سعی شود آنچه در شیوه نامه ها ابلاغ شده رعایت شود چراکه تداوم ارتباط دانش اموزان با مدرسه و راه افتادن آموزش در مدرسه مهم است.

***قریب 2هزار دانش آموز کلاس اولی در استان یزد بازمانده از ثبت نام!

وی با اشاره به عدم ثبت نامه برخی دانش اموزان کلاس اولی در استان یزد اذعان کرد: تعدادی قریب 2هزار دانش اموز کلاس اولی برای سال تحصیلی جدید اقدام نکرده اند که بیشتر این امار را اتباع تشکیل می دهند که خوشبختانه همچنان کار ثبت نام انان انجام می شود و سعی می کنیم در این حوزه هم رفع نگرانی شود.

دانافر با بیان اینکه به طور کلی نحوه بازگشایی مدارس در یزد مطلوب بوده است خاطرنشان کرد: اینکه مراقبت در رعایت نکات بهداشتی توسط دانش اموزان کار سختی است شکی نیست و نیاز به حساسیت و دقت خاصی دارد اما یکی از جنبه های مثبت بازگشایی مدارس این است همین آموزش رعایت پروتکل های بهداشتی به دانش اموزان و حتی والدین ان هاست که به مدارس ابلاغ و سپرده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با بیان غیبت و امتناع دانش اموزی از حضور در مدرسه غیر ممکن است تصریح کرد: اگر دانش اموزی هم در روز اول مدرسه غیبت داشته باشد با برنامه ریزی و گروه بندی که می شود زمان و مدت حضور او در کلاس و مدرسه به وی اعلام می شود در ضمن اینکه استفاده از محتواهای برنامه شاد و آموزش های تلویزیونی هم در کنار حضور در مدرسه به صورت مستمر دنبال می شود.

انتهای پیام/س*
آدرس کوتاه :