شناسه : 38624618

پیگیری تکمیل ۳۴ پروژه گردشگری در یزد در ایام کرونایی


معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی یزد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۴ طرح گردشگری در استان تکمیل و آماده‌ بهره‌برداری شده است.

به گزارش یزدرسا؛ محمد میرشمسی معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی یزد با علام این خبرگفت: این پروژه‌ها از سوی بخش خصوصی و با حجم سرمایه‌گذاری نهصد و هفتاد میلیارد ریال در سطح استان اجرا شده است.

او تصریح کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌های گردشگری ۲۶۰ نفر در سطح استان به‌صورت مستقیم مشغول به کار شده‌اند.

معاون سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: پروژه‌های سرمایه‌گذاری گردشگری در قالب ایجاد و احداث تأسیسات گردشگری شامل اقامتگاه سنتی، متل بین‌راهی، اقامتگاه بوم‌گردی، سفره‌خانه سنتی و… به‌منظور اخذپروانه بهره‌برداری تکمیل و آماده شده‌اند.

او با اشاره به اینکه حمایت از سرمایه گذاری و فعالین بخش گردشگری در راستای رشد و توسعه زیر ساختهای گردشگری، عامل رونق ،اشتغالزایی و تولید ثروت موثر می شود. با توجه به شرایط خاص اقتصادی ناشی از شیوع و تداوم بیماری کرونا و رکود فراگیر در حوزه گردشگری استان، تشکیل پرونده و ادامه اجرای پروژه های سرمایه گذاری گردشگری موید این است که گردشگری استان اکنون بیشتر از گذشته می تواند با جذب سرمایه گذاران، به روند توسعه زیر ساختهای مورد نیاز ادامه دهد و به روزهای شکوفایی خود در قالب توسعه گردشگری داخلی به صورت انجام سفرهای مسئولانه و هوشمند با رعایت ضوابط و پروتکلهای بهداشتی باز گردد.
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.