شناسه : 35842072
تفت، همیشه از آخر، اول است؟!

چرا برخی مسوولان تفت از قافله توسعه و پیشرفت عقب هستند؟!


نشریه بشارت یزد در سرمقاله شماره 648 خود در مطلبی با عنوان «باغشهر تفت و عقب افتادن از قافله پیشرفت» نوشت: 20 سال قبل، حوزه انتخاباتی تفت را طوری دستخوش تغییر کردند که تا الان هیچ نماینده ای از این شهرستان به مجلس نرفته است.

به گزارش یزدرسا، در ادامه این مطلب که به قلم محمد بیکی منتشر شده، آمده است: به تازگی هم اعلام شد باغشهر تاریخی مهریز، ثبت ملی شده در حالیکه ما تفتی ها دلخوش هستیم به اینکه باغشهر استان یزد، تفت است!.
اغلب مسوولان شهرستان تفت هم که وقت خود را صرف امورات داخلی و اعمال سلیقه های شخصی و به کرسی نشاندن حرف خود را کرده اند و گاهی هم بر سر جزئی ترین مسائل شهر مثل ساخت یک دستشویی عمومی به تفاهم نمی رسند!
حال سوال این است: 'چرا برخی مسوولان تفت از قافله توسعه و پیشرفت عقب هستند؟! تا به کی توان خود را صرف مسائل داخلی شهرستان و بگو مگو های بی حاصل می کنند؟!.'
لطفا سر از گریبان بیرون آورید، سلیقه ها را به هم نزدیک کنید، اختلافات را کنار بگذارید و برای توسعه شهرستان اندیشه ای کنید. شهری که برای تکمیل یک دستشویی در آن به نتیجه مشترک نمی رسند و شهری که 20 سال است نماینده مردم نجیب آن به مجلس نرفته و زیر سایه میبد جاخوش کرده است! همینی می شود که هست!.
فرمانداری چه می کند؟ و شورای شهر تفت در کجای این پازل بهم ریخته قرار دارد؟! میراث فرهنگی شهرستان چطور؟!. همه مزایای یک شهرستان خوب و مطلوب را داریم فقط مدیر توانا نداریم! کدام شهرستان استان یزد شرایط ویژه تفت را دارد؟ کدام منطقه از استان یزد، از این تعداد روستای سرسبز و خرم و ییلاقی برخوردار است؟ عقابکوه و درگاهان و دهبالا و طزرجان تفت را کدام شهرستان استان یزد دارند؟! بهترین انار صادراتی را در تفت داریم، عمده بادام استان را تفت تولید می کند، آیین روز عاشورای تفت، همه ساله میزبان خیل مشتاقان از سراسر استان و کشور است. از همه این پتانسیل ها می توان به نفع شهرستان بهره برد اما توسط چه کسی و کدام نهاد؟!
شورای شهر تفت و فرمانداری این شهرستان باید طرحی نو دراندازند، آستین ها را بالا بزنند و از ظرفت های بی نظیر شهرستان برای توسعه منطقه استفاده کنند.
تفت، همیشه از آخر، اول است؟!.
چرا باید تفت به نسبت جمعیت خود در اغلب شاخص های استان یزد، آخر باشد؟! بیشترین مهاجرتها در استان متعلق به تفت است، کمترین نیروی جوان استان یزد مربوط به تفت است، بیشترین تعداد سالمندان استان به این شهرستان تعلق دارد، کمترین زاد و ولدها در تفت اتفاق می افتد و بیشترین مرگ و میرها هم در این منطقه ثبت شده است.
آیا تفت، چوب ضعف مدیریت خود را می خورد؟ آیا نزدیکی به استان یزد، برای تفتی ها یک معضل است؟ چند درصد عقب ماندگی تفت، سهم مدیران است؟!. شهر تفت چند پارک و مرکز تفریحی دارد؟ مردم این شهر، روزهای تعطیل و جمعه را به کجا بروند؟ چرا پس از پایان وقت اداری، شهر تفت به مانند روستایی بدون سکونت می شود و شهر آنچنان ساکت و خلوت می شود که دلت می گیرد؟! اگر حسینیه امام (ره) که مرکز اصلی حضور مردم شهر است را از تفت کسر کنیم، چه باقی می ماند؟
اعضای محترم شورای شهر، فرماندار و نخبگان شهرستان لطفا دست بجنبانید که فردا دیر است.
روزنامه بشارت یزد در گستره استان یزد منتشر و توزیع می شود.
175 رسانه در استان یزد مجوز دارند که از این تعداد 126 مجوز متعلق به نشریات چاپی، 31 مورد متعلق به رسانه های برخط (خبرگزاری و پایگاه خبری) و ١8 مجوز هم مربوط به رسانه های الکترونیک غیر برخط است.
انتهای پیام/س*
آدرس کوتاه :