شناسه : 36069946
امام جمعه اردکان:


امام جمعه اردکان گفت: مدیرکل در هیچ کدام از جلسات معارفه حضور پیدا نمی کند! من جای فرهنگی ها و معلم ها بودم می‌گفتم این توهین است. بیا و دلیل انتخابت را توضیح بده و جو را آرام کن. کجاست ؟

به گزارش یزدرسا، سید اسماعیل شاکر امام جمعه اردکان در تبیین نامه اخیر خود در مورد انتصاب رئیس جدید آموزش و پرورش این شهرستان گفت: انتقادی که من کردم به نحوه انتصاب مسئولان است. بنده هیچ وقت به فرماندار و نماینده نمی‌گویم که وقتی می خواهید مسئولی  تعیین کنید با من مشورت کنید. هیچ وقت نگفتم اگر بخشدار منصوب می کنید با من مشورت کنید. فرماندار مشاور در امور زنان تعیین کرده‌اند و ما اعتراضی نکردیم. نماینده مسئول دفتر انتخاب می‌کند و ما اعتراضی نداریم. حتی فرماندار مشاور در امور روحانیون انتخاب کرده است و من دخالتی نکردم؛ فردا من هم اگر امام جمعه موقت یا رئیس حوزه انتخاب کنم فرمانداری نمی تواند دخالت کند.

وی افزود: ولی یک دفعه است که رئیس آموزش و پرورش می خواهند بگذارند. بنده هر هفته دوشنبه به مدارس سر می زنم و نماز جماعت خوانده و جلسه پرسش و پاسخ دارم. بنابراین با مدارس و معلمان مدارس بیشترین ارتباط را دارم.رئیس انتخاب کنید و به امام جمعه ای چیزی نگویید به شرط اینکه بیش از 70-80 درصد معلم ها ناراضی نباشند. 20-30 درصد ناراضی طبیعی است و هر کسی را انتخاب کنید وجود دارد.

شاکر اعلام کرد: حتی بعضی از مدیران اصلاح طلب به من گفتند این انتخاب به صلاح آموزش و پرورش نیست و از من خواستند که دخالت کنم. با بعضی از آنها تماس گرفتم و پرسیدم که از شما هم سوال نکردند؟ جواب دادند خیر.  یک ماه نامه نوشتیم. به مدیرکل و حراست آموزش و پرورش استان گفتیم.

وی بیان داشت: به آقای اشرفیان گفتم که خیلی به ما اعتراض می‌کنند و نظر خود شما چیست و ایشان گفتند که من به مدیر کل هم گفتم که افراد بهتری هستند و آموزش و پرورش حیف است.

وقتی می خواهند مدیر را تعیین کنند حرف چه کسی را باید گوش کنند؟ حرف هیچ کس را گوش نمی کنند.همه هم اصلاح‌طلب هستند. چرا به نظر هیچ کس توجه نمی شود؟

امام جمعه اردکان اظهار داشت: آقای کارگر در ورزش  مدیر خوب و موفقی بوده و می توانست آنجا موفق باشد اما در آموزش و پرورش مدیر دبیرستان و راهنمایی هم نبوده است. مهمتر اینکه ایشان دو سال است در دفتر نماینده محترم اردکان هستند و اصلا معلمی نمی کنند. با سرنوشت این جوان هم بازی می کنند. چرا حداقل اگر می گویید سیاسی نیست کج سلیقگی انجام می دهید؟! در ابرکوه هم همینگونه بوده است.

وی عنوان کرد: با این شرایط موجود شما باشید چه کار می کنید؟ معلم ها به دفتر و مسجد می‌آیند و اعتراض می‌کنند. یک آقایی که ریش سفید آموزش و پرورش استان یزد است گفته که من برای آموزش پرورش استان غصه می خورم. به استاندار می‌گویم که یک بررسی بکنید که مدیر کل چرا افرادی را  برای آموزش و پرورش تایید می کند که نه تنها در اردکان بلکه در استان  ریش سفیدهای آموزش و پرورش نگران شده اند؟ مهمتر اینکه مدیرکل در هیچ کدام از جلسات معارفه  حضور پیدا نمی کند! در دعوتنامه‌ای که برای حضور در جلسه معارفه فرستاده بودند، نوشته شده با حضور مدیرکل، ولی نیامده بود! من جای فرهنگی ها و معلم ها بودم می‌گفتم این توهین است. بیا و دلیل انتخابت را توضیح بده و جو را آرام کن. کجاست ؟

حجت الاسلام شاکر گفت: بنده با همه سر و کار دارم. پرونده ام سیاسی نیست و جزءِ هیچ حزب و گروهی نیستم. راستی هایی داریم که خیلی بر علیه ما انتقاد می کنند و چپی ها نیز همینطور. من نه چپ می شناسم و نه راست ولی دلم برای اردکان می سوزد. امیدوارم در آینده و در ادامه این مسیر مسئله ای باعث نشود که من دوباره بیایم و این حرف ها را بزنم.

وی ادامه داد: یک پیشنهاد هم دارم که اگر مسئولین می خواهند این راه را ادامه دهند و اینقدر نفوذ دارند؛ من را هم بردارند. من هم چیزی نمی گویم و ناراحت نمی شوم. مردم هم خلاص می شوند.

وی تصریح کرد: لیستی نوشتم از این مدیرانی که اگر نگوییم تبعید شدند، یا خودشان گذاشتند و رفتند و یا بعضی ها را به جای دیگر فرستادند. از میان این مدیران که حدود هشت نفر می شوند و اگر امروز در شهر ما بودند، خیلی از مشکلات را نداشتیم، به جرأت می‌گویم ۷۰ درصد آنها اصلاح‌طلبند و نه اصولگرا. این ها مهم نیست؛ مهم این است که برای مردم کار کند و سلیقه سیاسی‌اش را دخالت ندهد.

شاکر اظهار کرد: اگر یقین پیدا کنم که دستی در کار است، کوتاه نمی آیم. اگر دیدم نمی توانم یا حرف آخر را میزنم و می گذارم و می روم یا نامه برای مسئولین کشور می نویسم و رسانه ای می کنم. فضای مجازی فقط برای این نیست که من امام جمعه یا مسئول دیگری برویم اینجا و آنجا عکس بگیرم.

وی بیان داشت: امیدوارم با نماینده و فرماندار بنشینیم و مشکلات را حل کنیم که این روند حل شود. ما به این روند اعتراض داریم. مسئولین باید تلاش کنند و اشتباه هم ممکن است، ولی باید تلاش کنیم عمدا اشتباه نکنیم.

اردکان امروز
آدرس کوتاه :