شناسه : 38666597

چرا کارخانجات به دلیل کرونا تعطیل نمی‌شوند؟


نماینده تفت و میبد به دلیل عدم تعطیلی کارخانجات در پرتو گسترش شیوع بیماری کرونا پاسخ داد.

به گزارش یزدرسا؛ میرمحمدی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: نگرانی برخی از کارگران مظلوم و نجیب کاملا قابل درک است، اما به فرض که کارخانجات به طور کامل تعطیل شد، این تعطیلی تا کی می‌تواند ادامه داشته باشد؟

وی افزود: برخی کارشناسان معتقدند تعطیلی کامل، سفر و جابجایی کارگران را به شدت افزایش خواهد داد و این خود ممکن است باعث توسعه بسیار بیشتر ویروس در سراسر کشور و حتی در میبد (پس از بازگشت کارگران) شود.

میرمحمدی اظهار داشت: وقتی از سفر کارگران صحبت می‌کنیم، مقصود کارگران بومی نیستند بلکه منظور، کارگران غیربومی هستند که پس از بازگشت به زادگاهشان مراجعت خواهند نمود و به محض کاهش میزان مبتلایان در میبد و باز شدن کارخانجات، مجددا به میبد بازخواهند گشت.

نماینده مردم تفت و میبد از سرویس ایاب و ذهاب کارگران به عنوان بالاترین نگرانی در کارخانه‌ها یاد کرد و ادامه داد: اگرچه برخی کافرمایان متعهد به صورت خودجوش ظرفیت خطوط تولید و در نتیجه سرویس‌های ایاب و ذهاب شرکت خود را کم کرده اند، اما اوضاع بحرانی فعلی ایجاب می‌کند بقیه کارخانجات هم پیمودن این مسیر را تکلیف خود قلمداد کنند و دستکم ظرفیت سرویس‌ها را حداقل به نصف کاهش دهند.

وی خواستار نظارت دقیق شبکه بهداشت بر اجرای دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی، تامین مستمر وسایل حفاظت فردی از ویروس نظیر ماسک، ضدعفونی سازی مکرر سرویس ایاب و ذهاب و سرویس‌های بهداشتی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی در سرویس‌های ایاب و ذهاب، استفاده از ماسک تمام وقت کارگران و غربالگری و شناسایی موارد ناقل و دادن مرخصی استعلاجی به آنان شد.

میرمحمدی در پایان تأکید کرد: در این میان، بهترین ناظران خود کارگران عزیز هستند و این عزیزان در مواجهه با هر نوع تخلف از موازین بهداشتی در کاخانه‌ها و سرویس‌ها قادرند مراتب را به شبکه بهداشت (شماره تلفن ۱۹۰)، فرمانداری، اداره کار و رفاه اجتماعی و مدیریت شهرک صنعتی اعلام دارند.
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.