شناسه : 3321870


حتما بارها و بارها برای شما پیش امده است که کناره جیب مانتو و یا پیراهن مردانه با لکه خودکار چهره نازیبایی به خود گرفته است و این مشکل وقتی بیشتر جلوه می کند که لباس نو باشد و روش پاک کردن لکه را بلد نباشیم.

به گزارش یزدرسا به نقل از یزدبانو، ما چند روش آسان را برای از بین بردن لکه خودکار و مرکب از روی لباس و سایر لوازم به شما آموزش می دهیم:

*حذف لکه خودکار از لباس

1- برای از بین بردن لکه خودکار، اسفنجی را به شیر آغشته کنید و روی لکه بمالید و یا لکه را در شیر بگذارید و سپس بشویید.

برای این منظور می توان از شیر ترش شده و یا دوغ نیز استفاده کرد. گاه برای برطرف شدن کامل اثر لکه، باید این کار چندین بار تکرار شود.

2- مالیدن الکل طبی روی لکه خودکار روش دیگری است که می توان استفاده کرد.

3- اسپری مو هم یکی از مواد ضد جوهر خودکار است که به خاطر وجود الکل برای از بین بردن این له استفاده می شود.متاسفانه، اسپری مو نیز حاوی چسب و مواد دیگر است که می تواند لباس ها و یا موارد دیگر را چسبنده کند، بنابراین پیشنهاد می کنیم فقط با استفاده از الکل برای برداشتن لکه جوهر اقدام فرمایید .

4- مرحله آخر برای لباس های سفید استفاده از چند قطره وایتکس و سپس اضافه نمودن چند قطره جوهر نمک است که باید به مقادیر همان چند قطره توجه شود.

*چگونگی حذف لکه جوهر از لوازم منزل

با یک پارچه سفید تمیز و اسفنج آغشته به مواد شوینده خشک و حلال را به محل مورد نظر بکشید و صبر می کنیم تا زمانی که حلال جذب و لکه حذف شود .
*چگونگی حذف لکه جوهر خودکار از فرش

برای این کار در دوفتجان آب گرم یک قاشق غذاخوری سرکه ، یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی اضافه کنید و با یک پنبه روی لکه بمالید.
انقدر این عمل را تکرار می کنیم تا لکه حذف شود و سپس با آب سرد ساده و یک پارچه سفید و اسفنج محل مورد نظر را تمیز کرده و سپس خشک می کنیم.

*حذف لکه مرکب

1- برای محو کردن این نوع لکه ها، آب ژاول را با آب سرد مخلوط کرده روی لکه بمالید.

2- در صورتی که لکه روی پارچه ای که از الیاف مصنوعی تهیه شده ایجاد شد می توانید با آبلیموی خالص آن را برطرف نمایید.

3-چنانچه این لکه روی قالی و پارچه های کرکدار بود ابتدا با یک کاغذ خشک کن لکه تازه را کم رنگ کرده سپس با کمک شیرف خوب لکه را خیس کنید و بعد با پنبه آن را پاک کنید و در اخر با آب و صابون لکه های حاصل از شیر را بشویید.

4- اگر مرکب سیاه است ابتدا محل را خیس کرده روی آن کمی نمک آشپزخانه بریزید و سپس با پنبه مالش دهید و چنانچه نتیجه نگرفتید مخلوطی از گلیسیرین و آمونیاک را روی لکه بمالید و سپس با آب و پودر دستی خوب شست و شو دهید.البته می توانید از آب ژاول نیز استفاده کنید.

5- اگر لکه سیاه روی پارچه چرمی ایجاد شد، پارچه را در شیر گرم نجوشیده خیس کرده سپس لکه را پاک کنید.چنانچه بازهم مقداری از لکه باقی ماند آن را با الکل 90درصد پاک کنید.

 
آدرس کوتاه :