شناسه : 39107964
رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی استان یزد خبرداد؛

کارخانه های سیمان استان یزد ،عامل کمبود وگرانی سیمان در بازار


رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی استان یزد گفت: کارخانه های تولید سیمان استان یزد برای کل استان یزد که330واحد عرضه دارد500تن سهمیه سیمان اختصاص داده اند ولی در نقطه مقابل برای هر نفر از دلالان به راحتی 500تن سیمان اختصاص می دهند.

علی اصغر بحری در گفتگو با یزدرسا،با بیان اینکه کارخانه های تولید سیمان استان یزد متاسفانه مقدار محدودی سیمان به واحدهای فروش استان یزد ارائه می دهند اظهار داشت: کارخانه های سیمان استان 4هزارو500تن تولید دارند ولی تنها 500تن به واحدهای فروش سیمان داخل استان عرضه می کند که همین موضوع باعث کمبود سیمان در سطح بازار و به دنبال آن افزایش قیمت سیمان می شود.

وی با اشاره به اینکه آلودگی  کارخانه های سیمان  و مشکلات زیست محیطی آن برای استان یزد بوده ولی بهره برداری  وسود آن برای استانهای دیگر تصریح کرد: مدتی است کارخانه های سیمان استان شیراز محصولات خود را صادرات می کنند وبرای تامین سیمان مصرفی خود استانشان با مشکل مواجه هستند به همین علت سیمان خود را از کارخانه های یزد تامین می کنند.

بحری با بیان اینکه در زمینه عرضه سیمان به استان فارس موضوع رانت و سود شخصی کارخانه های سیمان  مطرح است ابراز داشت: موضوع زمانی کاملا مشکوک می شود که کارخانه های سیمان یزد با این بهانه که مازاد تولید خود را به استانهای دیگر عرضه می کنند با قیمتی بسیار پائین تر سیمان خود را به آنها می فروشند ولی برای واحدهای فروش یزد به همان قیمت مصوب عرضه میکنند.

وی ادامه داد: سیمانی که از کارخانه های یزد به استان شیراز صادر میشود هرتنی 280هزارتومان بوده ولی همان سیمان را به فروشگاه های یزد به قیمت 338هزارتومان محاسبه می کنند که این  موضوع نشان از وجود رانت و دلال بازی می باشد.

رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی اظهار داشت: با پیگیری هایی که اخیرا انجام شده ، مدتی است عرضه سیمان توسط کارخانه های یزد به خارج استان ممنوع شده ولی این کارخانه ها همچنان به کار خود ادامه داده و فقط روش خود را تغییر داده اند.

وی ادامه داد: این کارخانه ها پس از ممنوعیت عرضه محصول خود به خارج استان، در حال فروش عمده محصول به دلالان هستند و آنها نیزدر حال افزایش قیمت سیمان در بازار هستند.

وی با اشاره به اینکه اتحادیه مصالح ساختمانی استان یزد دارای 330عضو است تصریح کرد: سهمیه سیمانی که برای استان در نظر گرفته شده 500تن است که تقریبا سهمیه هرعضو5/1تن می شود ولی در نقطه مقابل این سهمیه مشخص شده، کارخانه به راحتی به هرنفر دلال به راحتی500تن سیمان ارائه می کند.

بحری رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی استان یزد در پایان گفت: متاسفانه هیچ کدام از مسئولین استان نیز به حرف اتحادیه اهمیت نداده و هیچ اقدامی برای برطرف شدن این مشکل انجام نمی دهند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.