شناسه : 37758462
سخنگوی ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا:

کاهش تردد غیرضرور در شهر یزد به مطالبه عمومی تبدیل شده است


فخرالسادات خامسی گفت: تاکنون مردم همکاری خوبی را در زمینه کاهش ترددها در سطح شهر یزد داشته‌اند و این موضوع به مطالبه عمومی تبدیل شده است.

به گزارش یزدرسا، فخرالسادات خامسی در خصوص طرح زوج و فرد تردد خودرو در استان یزد گفت: این طرح تصمیمی بود که ابتدا در کمیته عملیات پیشگیری و مقابله با کرونا در شهرداری یزد به عنوان زیرمجموعه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا گرفته شد که پس از مطرح شدن در این ستاد مورد تایید قرار نگرفت.

وی با بیان اینکه طرح زوج و فرد تردد خودروها در استان فعلا منتفی است، ادامه داد: مقرر شده است با کارشناسی و بررسی‌های بیشتر پیشنهادات و برنامه‌های دیگری برای کاهش ترددهای غیر ضروری در سطح شهر ارائه شود و پس از تصویب به مرحله اجرا در آیند.

سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با تاکید بر اینکه کاهش ترددهای غیرضرور در سطح شهر به مطالبه عمومی تبدیل شده است، تصریح کرد: تاکنون مردم همکاری خوبی را در زمینه کاهش ترددها در سطح شهر داشته‌اند و اکثریت به این موضوع توجه دارند اما اقلیتی نیز هستند که رعایت نکرده و این موضوع را جدی نگرفته‌اند بنابراین افرادی که خود را ملزم به کاهش تردد در سطح شهر کرده‌اند از دیگران نیز مطالبه دارند که همراهی کنند تا زنجیره انتقال ویروس کرونا قطع شود.

وی افزود: اقدامات و برنامه‌ریزی‌های ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در راستای مطالبه عمومی مردم در زمینه کاهش تردد در سطح شهر است و مطالبه مردم موجب شده دولت و شهرداری برنامه‌هایی داشته باشند که مانع از ترددهای غیرضروری در سطح شهر شوند و با افرادی که موجب کند پیش رفتن برنامه‌ها و تداوم زنجیره انتقال ویروس کرونا ‌شوند برخورد داشته باشند.

خامسی گفت: بر اساس مصوبات ستاد ملی و هم ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا اجرای دستورات ستاد لازم الاجرا است و مستلزم پیگیرد اداری است و خود دستگاه‌ها بر اجرای مصوبات ستاد نظارت دارند و اگر دستگاه و یا نهادی مصوبات را رعایت نکند برخورد قانونی با آن صورت خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه باید مصوبات و برنامه‌های ستاد مورد توجه جدی مردم قرار گیرد، عنوان کرد:  همه باید با توجه به شرایط خاصی که به وجود آمده همکاری لازم راداشته باشیم و در خانه بمانیم تا زنجیره انتقال این بیماری قطع شود تا بتوان با آن مقابله کرد، متاسفانه عدم رعایت برخی در زمینه کاهش تردهای غیر ضروری، دورهمی‌های خانوادگی و سفر به مناطق ییلاقی و روستاها از جمله مواردی است که در زمینه شیوع بیماری کرونا مشکل ساز شده است و مردم بیش از پیش موضوع را جدی بگیرند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :