شناسه : 39100920
شهردار یزد خبرداد:

کاهش تعداد سگ های ولگرد در سطح شهر یزد/ اعلام شماره تلفن برای دریافت گزارشات مردمی


عزیزی شهردار یزد گفت: شهر یزد برای اولین بار در کشور تلفن چهار رقمی 3678 را برای گزارش سگ های ولگرد اعلام کرده است.

 جمال الدین عزیزی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص جولان سگ های ولگرد در شهر یزد که با توجه به حادثه دلخراش در زارچ بیشتر مورد توجه قرارگرفته است گفت: بسیاری از مردم فکر می کنند از بین بردن سگ های ولگرد از جمله اقدامات و اختیاراتی است که بر عهده شهرداری ها بوده در حالی که این اختیارات طبق دستورالعمل هایی که وزارت کشور ابلاغ کرده است اعمال می شود.

شهردار یزد افزود: این اقدامات دستورالعمل های کشوری نیاز دارد. همچنین ستادی در شهر تشکیل شده  که ریاست آن برعهده فرماندار  و در استان به ریاست معاونت هماهنگی امورعمرانی بوده که در آنجا بابت این موضوع تصمیم گیری و برنامه ریزی می شود.

وی ادامه داد: شهر یزد جزء معدود شهرهایی است که سال گذشته قریب به 2 میلیارد تومان بابت ساخت "کمپ پناه" و جمع آوری سگ های ولگرد هزینه کرده است.

عزیزی اضافه کرد: شهر یزد برای اولین بار در کشور تلفن چهار رقمی 3678 را برای گزارش سگ های ولگرد اعلام کرده است. در خصوص جمع آوری سگ های ولگرد ماشین های مخصوص این کار را تجهیزو آماده کردیم و هرکسی در سطح شهر گزارشی از حضور سگ های ولگرد بدهد  سریعاً پیگیری می شود. فلذا اکنون حضور این سگ های ولگرد کاهش پیدا کرده است.

شهردار یزد عنوان کرد: سگ های جمع آوری شده به کمپ منتقل شده و طبق دستورالعمل های کشوری که در اختیار داریم در محیط کاملا مناسبی نگهداری می شوند و اگر بیمار باشند طبق دستورالعمل اقدام می شود و بعد از یک مدت زمانی عقیم سازی می شوند.

وی افزود: ما در این کمپ هرچیزی که برای نگهداری سگ های ولگرد نیاز باشد را تامین می کنیم تا بتوانیم دستورالعمل ها را اجرا کنیم.

عزیزی در پایان گفت: پیمایش های میدانی که شهرداری انجام داده نشان  می دهد که تعداد سگ های ولگرد در سطح شهر یزد کاهش پیدا کرده است.

انتهای پیام/

 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.