شناسه : 38972079

کاهش 12 درجه‌ای دمای هوا در استان یزد


سید عباس میرحسینی گفت: از ظهر فردا با نفوذ زبانه‌های پرفشار شمالی به استان یزد، کاهش بین 8 تا 12 درجه دما را تا روز شنبه در سطح استان خواهیم داشت.

به گزارش یزدرسا، سیدعباس میرحسینی کارشناس هواشناسی استان یزد گفت: از امشب با نزدیک شدن موج جوی به استان یزد در برخی مناطق استان وزش باد نسبتا شدید را خواهیم داشت؛ فردا نیز با فعالیت موج جوی جدید، در بیشتر مناطق استان وزش باد شدید توأم با گرد و خاک پیش‌بینی شده است.

وی افزود: از ظهر فردا با نفوذ زبانه‌های پرفشار شمالی به استان یزد، کاهش محسوس و مداوم دما تا روز شنبه بین 8 تا 12 درجه را در سطح استان خواهیم داشت به‌طوری‌که سرما و یخبندان شبانه تا اواسط هفته آینده هم ادامه خواهد داشت.

کارشناس هواشناسی اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود جمعه‌شب و شنبه‌شب سردترین شب‌ها در این بازه زمانی باشد به‌طوری که در بیشتر مناطق استان یزد دمای شبانه زیر صفر را داشته باشیم و انتظار داریم دما در شهر یزد به 6 درجه سانتیگراد به زیر صفر برسد.

میرحسینی عنوان کرد: اما با توجه به وزش باد شدیدی که روز پنجشنبه خواهیم داشت در بخش کشاورزی توصیه شده استحکام گلخانه‌ها و نهالستان‌ها را مدنظر داشته باشند همچنین مراقبت و تنظیم دمای داخل گلخانه‌ها به علت برودت هوا مورد توحه قرار بگیرد و در بخش خانگی نیز سفارش شده است که مصرف بهینه سوخت را مدنظر داشته باشیم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.