شناسه : 36394165


مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد از کاهش 17 درصدی حوادث ناشی از کار در استان یزد خبر داد.

محمدجواد حیدری در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص وقوع حوادث ناشی از کار در استان یزد گفت: یزد یک استان کارگری است به این صورت که فقط در بخش صنعت استان یزد نزدیک به سه هزار واحدهای تولیدی وجود دارد از این‌رو سالانه شاهد حوادث ناشی از کار در کارگاه ها و واحدها هستیم اما خوشبختانه در سال گذشته شاهد کاهش 17 درصدی حوادث ناشی از کار در استان بوده ایم.

وی با بیان این که بیشترین سن آسیب دیدگان ناشی از حوادث کار استان مربوط به سنین 25 تا 35 سال بوده است افزود: بخش صنعت با سهم 55 درصدی از حوادث ناشی از کار و کارگاه های ساختمانی با سهم 19 درصدی بیشترین میزان حادثه ناشی از کار استان را طی سال گذشته به خود اختصاص داده اند. همچنین هفت درصد از این حوادث در بخش معدن، 2 درصد در بخش کشاورزی و 18 درصد در سایر بخش ها اتفاق افتاده است.

 حیدری با تاکید بر ضرورت رعایت نکات و موارد ایمنی در کارگاه ها اذعان داشت: سقوط اشیاء، سقوط و لغزیدن، گیرکردن بین و یا داخل دستگاه، برخورد با اشیاء و تجهیزات بیشترین عامل وقوع حوادث بوده است.

وی خاطر نشان کرد:حوادث ناشی از کار از دیدگاه وزارت کار، حوادثی هستند که برای کارگران و افراد مشمول قانون کار و در واحدهای تحت پوشش قانون کار اتفاق افتاده باشد از اینرو پرداخت غرامت از سوی سازمان تامین اجتماعی در بسیاری از حوادث کار به دلیل بیمه نبودن کارگر و یا تحت پوشش نبودن کارگاه با مشکل مواجه می شود.

مدیر روابط کار اداره کار یزد اظهار داشت: بازرسان اداره کار به صورت مستمر از کارگاه های مشمول قانون کار از جمله کارگاهای کشاورزی، خدمات، صنعت، ساختمانی و صنوف بازدید دارند و چنانچه اصول ایمنی کار در آنها رعایت نشده باشد به کارفرما برای رفع نواقص ایمنی اخطار داده می شود و در صورت تکرار با متخلفین برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/ق
آدرس کوتاه :