شناسه : 38056161

کاهش 20 درصدی برداشت هلو و شلیل در ابرکوه


مسوول تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: امسال برداشت محصول هلو و شلیل ۲۰ درصد نسبت به سال ۱۳۹۸ کاهش دارد.

به گزارش یزد رسا؛ حسن زارع در حاشیه برداشت این ۲ محصول افزود: سطح زیرکشت از ۶۵  به ۴۵ هکتار در سال جاری کاهش یافته است.

وی با اشاره  به اینکه برداشت محصول از اول تیرماه آغاز شد و تا شهریور ماه ادامه دارد، اظهار کرد: متوسط عملکرد این ۲ محصول هفت تن و در بعضی باغ ها تا ۱۰ تن در واحد سطح است که در مجموع از ۴۵ هکتار سطح زیرکشت ، حدود ۴۰۰ تن هلو و شلیل برداشت می شود.

وی زعفرانی ، انجیری و بومی پاییزی را از ارقام مرغوب هلو شهرستان ذکر کرد و افزود : زردآلو ، هلو و انجیر از میوه های سردرختی این شهرستان است .

به گفته وی سالانه در شرایط عادی از هشت هزار هکتار باغ های ابرکوه ۴۵ هزار تن انواع محصولات  باغی تولید و روانه بازار مصرف می شود.

زارع همچنین بر ضرورت ایجاد شهرک تولید و فراوری محصولات کشاورزی تاکید کرد و افزود: این موضوع فرصت مهمی برای سرمایه گذاران در بخش اشتغال و تولید فراهم می‌کند.

وی  با بیان اینکه از سرمایه گذاران بخش خصوصی در ایجاد صنایع تبدیلی حمایت می‌شود، یادآور شد: صنایع تبدیلی نقش تاثیرگذاری در جلوگیری از ضایعات میوه به ویژه زردآلو، گوجه سبز، هلو و شلیل دارد.

این مسوول با تاکید بر بهره وری از منابع آب بخش کشاورزی شهرستان تصریح کرد: تاکنون حدود پنج هزار هکتار از باغ‌های ابرکوه به سامانه‌های آبیاری نوین تجهیز شده است.
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.