شناسه : 35430530
رئيس صنف ميوه و تره‌بار یزد خبر داد


رئيس صنف ميوه و تره‌بار استان یزد از کاهش 30 درصدی قیمت گوجه در بازار یزد خبر داد.

حسین مشرف در گفتگو با یزدرسا، با اشاره به اینکه قیمت گوجه و سیب‌ زمینی و پیاز کاهش پیدا کرده است، گفت: قمیت گوجه در میدان میوه و تره‌بار 4500 تومان بوده که به 3100 تومان رسیده، یعنی از هفته گذشته تا الان 1400 تومان کاهش یافته است.

رئيس صنف ميوه و تره‌بار استان یزد عنوان کرد: قیمت سیب زمینی نیز از هفته گذشته کاهش یافته به‌طوری‌که قیمت از 3500 تومان به 2300 تومان رسیده است.

مشرف درباره گرانی سیب زمینی نیز اظهار داشت: دلیل گرانی سیب زمینی پایان برداشت کشت بهاره و شروع کشت پاییزه بود که  باعث کاهش عرضه سیب زمینی شده بود، این در حالی است که صادرات نیز این گرانی را تشدید کرده بود.

وی درباره چرایی ارزان شدن سیب زمینی هم یادآور شد: فراوانی برداشت کشت سیب زمینی در پاییز و همچنین ممنوعیت صادرات آن موجب ارزان شدن دوباره سیب زمینی شد.

رئيس صنف ميوه و تره‌بار استان یزد تأکید کرد: قیمت پیاز نیز از 1400 تومان به 1200 تومان کاهش پیدا کرده است.

مشرف درباره اینکه آیا این کاهش قیمت‌ها همچنان ادامه دارد یا نه، خاطرنشان کرد: قیمت‌ها فعلا سیر نزولی دارد و امید می‌رود کاهش قیمت همچنان ادامه داشته باشد.

رئيس صنف ميوه و تره‌بار استان یزد یادآور شد: این قیمت‌ها مربوط به میدان میوه و تره‌بار است و قیمت مغازه‌ها 30 درصد گران‌تر است.

مشرف درباره میوه‌های پاییزه به ویژه سیب درختی هم گفت: قیمت سیب درختی نسبت به سال قبل افزایش خواهد داشت چراکه نسبت به سال قبل کمتر است و حتی اگر صادرات این میوه انجام شود ممکن است با مشکل مواجه شویم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :