شناسه : 38739512
رئیس پلیس راه استان یزد خبر داد

کاهش 35 درصدی تصادفات جاده‌ای در استان یزد


آسیایی گفت: در هشت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته مجموع تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی در جاده‌های استان 35 درصد کاهش داشته است.

سید علی آسیایی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به محدودیت های اعمال شده جهت مقابله با کرونا گفت: این محدودیت ها از اول آذرماه در استان یزد همزمان با سراسر کشور بنا به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا آغاز شد و با حضور نیروهای انتظامی، پلیس راه، پلیس راهور و ... در شهرهای استان اجرا شد.

وی ادامه داد: اکثر رانندگان محدودیت های اعمال شده را رعایت کردند و تعداد محدودی نیز که به این محدودیت ها توجه نداشتند ابتدا مورد ارشاد و راهنمایی عوامل انتظامی و پلیس قرار گرفتند و پلاک های غیر بومی به شهر خود بازگردانده شدند و در نهایت افرادی که اصرار به ادامه مسیر داشتند مورد اعمال قانون قرار می گرفتند.

رئیس پلیس راه استان یزد با توصیه به رانندگان مبنی بر اجتناب از سفرهای غیر ضروری با توجه به شرایط فعلی کشور عنوان کرد: در ایام ناوگان حمل بار و ناوگان مسافربری مجاز به تردد بودند و همه روزه از استان به دلیل اینکه کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب از یزد عبور می کند، تعداد زیادی از ناوگان باربری عبور می کنند.

وی ادامه داد: معمولا ناوگان باربری پس از چند ساعت رانندگی با خستگی به استان یزد می رسند و بیش از ۵۰ درصد تصادفات در استان خروج از جاده و واژگونی است که مهم ترین علل آن خستگی و خواب آلودگی است لذا توصیه ما این است که تقریبا پس از هر دو ساعت رانندگی استراحت کوتاهی داشته باشند و همچنین با توجه به فصل سرد سال رانندگان تجهیزات زمستانی به همراه داشته و از سلامت بخاری، برف پاک کن و اج لاستیک وسیله خود اطمینان حاصل کنند.

آسیایی در خصوص آمار تصادفات در جاده‌های استان یزد گفت: در هشت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش 23 درصدی تصادفات منجر به فوت در استان مواجه بودیم  و در مجموع در این مدت تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی در جاده‌های استان با کاهش 35 درصدی مواجه بوده است.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.