شناسه : 38728013
فرماندار اردکان:

کثرت سهامداران مانع اصلی تصمیم‌گیری برای شرکت خودرو کویر است


شهابی‌زاد گفت: سهام زیادی از این شرکت به صورت خرد و کلان دست مردم است که تصمیم‌گیری در هیئت مدیره یا مجمع این شرکت را با مشکل مواجه کرده است.

بهروز شهابی زاد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در خصوص وضعیت شركت صنایع خودرو كویر و سهامداران آن در اردکان گفت: این شرکت در سال 82 به منظور تولید خودروهای سنگین تجاری افتتاح شد و تا اوایل سال 88 به کار خود ادامه داد اما به دلیل پاره‌ای از مشکلات مدیریتی فعالیت آن متوقف شد.

وی ادامه داد: در بهمن سال 90، این شرکت دوباره سرمایه‌گذاری جدید انجام دادند و کادر مدیریت جدید مجدد احیا شد و 80 نفر نیرو را به کار گرفتند و اما باز فعالیت این شرکت در مجموع دو سال بیشتر طول نکشید به تولید هم نرسید و در سال 92 تعطیل شد.

فرماندار اردکان گفت: این شرکت قرار بود انواع کامیون‌های سنگین و کشنده را با وارد کردن قطعات از شرکتBMC  ترکیه که برند معتبر در سطح دنیا است و همچنین با وارد کردن قطعات از چین به مونتاژ انواع کامیون، اتوبوس و مینی‌بوس بپردازد اما با تعطیلی زیادی که داشته و مشکلاتی داخلی کارخانه است و از آن طرف بحث‌های تحریمی و مشکلات اقتصادی عملا فعالیتی ندارد.

شهابی‌زاد ادامه داد: اوایل سال گذشته مجدد یک شرکت چینی حاضر شد سرمایه‌گذاری در این زمینه انجام دهد اما وزارت کشور که به این دلیل که تولیدات اتوبس و مینی‌بوس‌های خط واحد بود و بین شهری نبود اعلام کرد که اول باید مشتری آن وجود داشته باشد و حاضر به قرارداد نشد.

وی با بیان اینکه عمده مشکل شرکت خودرو کویر تعداد زیاد سرمایه گذاران است گفت: سهام زیادی از این شرکت به صورت خرد و کلان دست مردم است که تصمیم‌گیری در هیئت مدیره یا مجمع این شرکت را با مشکل مواجه کرده است، و هر تصمیمی به صورت عمده بخواهد صورت گیرد با وجود موافق و مخالفان زیاد به نتیجه نمی‌رسد از طرفی نوع سرمایه‌گذاری این شرکت نیز فعالیت خاصی است و تولید داخل نیست و از طرف دیگر سرمایه‌گذاران زیاد مردمی حق ایجاد کرده است.

شهابی‌زاد گفت: به صورت جدی پیگیر وضعیت این شرکت هستیم یکی از راهکارها این است که از طریق سیستم بانکی تسهیلاتی به آنها ارائه شود به شرط اینکه با شرکتی با برند معتبر وارد مذاکره شوند و نیاز به تسهیلات داشته باشند می‌توانیم آن را تامین کنیم و یا اینکه این شرکت با موافقت هیئت مدیره و مجمع شرکت تغییر کاربری بدهند و سپس مورد حمایت قرار گیرند.

وی با بیان اینکه به دنبال احیای شرکت خودرو کویر که تقیبا ورشکسته شده، هستیم، تصریح کرد: با وجود پیشنهاداتی که برای حمایت از این شرکت و سهامداران آن شده است اما متاسفانه هنوز سهامداران این شرکت اراده جدی از خود نشان نداده‌اند از طرفی متاسفانه مدتی است که درگیر بیماری کرونا هستیم و بیشتر فعالیت فرمانداری‌‌ها به این مقابله با این بیماری معطوف شده است اما باز هم پیگیر هستم و به محض اینکه اعضای هیئت مدیره و یا مجمع سهامداران شرکت خودرو کویر راهکاری داشته باشند حمایت می‌کنیم.

فرماندار اردکان گفت: طبق آمار موجود بیش از 30 هزار نفر در اردکان به میزان مختلف سهامدار شرکت خودرو کویر هستند و در یزد، تهران ، اصفهان و .... نیز سهامدارانی وجود دارند اما متاسفانه هیئت مدیره مشخصی از این شرکت وجود ندارد که تصمیم گیرنده باشد و وارد مذاکره شود و پیش از این نیز به دلیل اختلافاتی که بین سهامداران وجود داشته هیئت مدیره خود را کنار کشیده است و باید تصمیم جدی در این زمینه گرفته شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.