شناسه : 37926215
با تصویب شورای شهر یزد؛


حسین آزادی عضو شورای شهر یزد از راه اندازی رادیو ملی گردشگری با مشارکت شورای شهر یزد با هزینه 3 میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش یزد رسا؛ حسین آزادی در جلسه عصر امروز شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه رادیو ملی گردشگری با مشارکت شورای شهر، استانداری و صدا وسیمای مرکز یزد راه اندازی خواهد شد گفت: در زمان استانداری مهندس قمی درخواست راه اندازی این رادیو پیشنهاد شد که با توجه به اختلاف نظرهایی که در آن زمان در زمینه هزینه جاری پرسنل و درآمد آگهی ها با صدا و سیما وجود داشت این پیشنهاد راکد ماند.
رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر یزد افزود: با توجه به توافقی که اخیرا با صدا وسیما شده اختلافات برطرف و شورای شهر مکلف به تجهیز این رادیو خواهدشد که برآورد هزینه آن در حدود 3 میلیارد تومان است البته هزینه های جاری پرسنل نیز توسط صدا و سیما پرداخت خواهد شد.
وی با اشاره به وجود بافت تاریخی بی نظیر و تنوع کیفبت بالای جاذبه و ظرفیت بالای استان یزد در زمینه جذب گردشگری احداث رادیو گردشگری را بستری مناسب برای معرفی این ظرفیت ها دانست و گفت: راه اندازی این رادیو می تواند در معرفی جاذبه های گردشگری استان یزد به گردشگران داخلی و خارجی موثر باشد.
مهدی کاشفی زاده نیز در این خصوص گفت: راه اندازی این رادیو هم برای گردشگران داخلی و خارجی مفید فایده بوده وهم  با توجه به اینکه برخی هم استانی ها نیز از اماکن گردشگری بی اطلاع هستند بسیار حائز اهمیت است اما نکته مهم اینکه میراث فرهنگی نیز در تقبل هزینه باید مشارکت داده شود.
 
کرایه اتوبوس های شهری 66 درصد گران شد
همچنین در  جلسه عصر امروز شورای شهر یزد نرخ افزایش کرایه اتوبوس های شهری دولتی و خصوصی به تصویب رسید.
بر اساس این مصوبه این افزایش نرخ کرایه برای  کلیه خطوط داخل شهر یزد 66 درصد بوده و در مسیرهای حومه  نیز این افزایش  30 تا 80 درصد است.
با مصوبه امروز  کرایه اتوبوس درداخل شهر با کارت الکترونیکی از 600 به 1000 تومان و کرایه نقدی از  1200 به 2000 هزار تومان افزایش خواهد یافت.
انتهای پیام/آدرس کوتاه :