شناسه : 37841363
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد:

کرونا در یزد از بین نرفته، مردم رعایت کنند / دارو یا واکسن تنها راه‌های از بین رفتن کرونا


نوری شادکام بابیان اینکه دارو یا واکسن راه‌های از بین رفتن کرونا است گفت: کرونا در یزد از بین نرفته، مردم رعایت کنند.

محمود نوری شادکام در گفتگو با یزدرسا، با اشاره به اینکه از ابتدای شیوع بیماری کرونا در یزد روال ما این بود که واقعیت را به مردم بگوییم گفت: از روز 20 فروردین‌ماه وارد فاز کنترل و کاهش بیماری کرونا در یزد شدیم و از ورودی بیمارستان‌ها کاهش و افزایش بهبودیافتگان و خروجی را در استان شاهد بودیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد اضافه کرد: از زمانی که اصناف شروع به فعالیت کردند مردم هم در رفت‌وآمد آزادتر شدند، حدوداً بیان می‌شود که بین 10 تا 14 روز بعدازاین قضایا نشان می‌دهد که آیا افزایشی داشته‌ایم یا خیر.

وی اضافه کرد: اگر قرار به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان به‌واسطه فعالیت صنوف و آزادی رفت‌وآمد مردم باشد، طی دو روز آینده خود را نشان خواهد داد.

نوری شادکام بابیان اینکه درعین‌حال مردم همچنان باید رعایت کنند گفت: اصلاً صحبتی در خصوص از بین رفتن بیماری کرونا در استان چیزی گفته نشده بلکه بیان شده در مرحله کنترل این بیماری هستیم و لازمه اینکه افراد به این بیماری مبتلا نشوند این است که مسائل بهداشتی را رعایت کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد عنوان کرد: با توجه به اینکه ترددها در سطح شهر شاهد هستیم باید به مباحث پیشگیرانه هم توجه و حتما از ماسک استفاده کنند.

وی اظهار داشت: تهویه مناسب محل کار، شست و شوی مداوم دست‌ها و همچنین استفاده از ماسک در اماکن شلوغ از جمله مواردی است که در شرایط کنونی باید رعایت شود.

نوری شادکام با تاکید بر اینکه مردم اگر ضرورتی برای خروج از منزل ندارند، در خانه بمانند ادامه داد: باید به این مسئله توجه داشت که این بیماری ریشه نشده، همچنان با ما خواهد بود و تعدادی از افراد را به مرور درگیر خواهد کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد در پایان با اشاره به اینکه اگر به 50 بیمار روی تخت‌های بیمارستانی برسیم برایمان قابل قبول است اذعان داشت: احتمالاً این سیر تا آبان ماه ادامه پیدا خواهد کرد و منتظر ماند که آیا دارو یا واکسنی برای این بیماری آماده می‌شود یا خیر.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.