شناسه : 30349709
در کنکور 96 صورت گرفت


دانش آموزان مهریزی موفق به کسب 61 رتبه زير هزار در کنکور سراسري سال 96 شدند.

به گزارش یزدرسا به نقل از صبح مهریز؛ مدیر آموزش و پرورش مهریز در نشست خبری با خبرنگاران که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، با اشاره به اجرای پروژه مهر برای سال تحصیلی97-96 گفت: مهمترین فعالیت های آموزش و پرورش در فصل تابستان و زمان تعطیلی مدارس، ساماندهی نیروی انسانی و مربیان مجرب و آماده سازی فضاهای آموزشی و چیدمان تجهیزات و بهسازی و محوطه سازی در مدارس است که در قالب پروژه مهر انجام می شود.

کارآموز با بیان اینکه آموزش و پرورش مهریز  سه سال پیاپی در فعالیت های پروژه مهر و در زمینه توسعه نهضت سوادآموزی رتبه برتر استان را کسب کرده است ادامه داد: کمیته برنامه ریزی شهرستان که  متشکل از مدیران مدارس و اعضای شورای اداری شهرستان است در واقع اتاق فکر آموزش و پرورش و مغز متفکر تصمیم گیری های این دستگاه عریض و طویل است و درخصوص فعالیت های پروژه مهر و دیگر تصمیم گیری های تاثیرگذار به تبادل نظر می پردازند.

وی با اشاره به ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی 97-96 افزود: ثبت نام دانش آموزان دوشنبه و چهارشنبه هر هفته تا آخر شهریور ما از طریق سامانه سنا و توسط مسئولان مدارس شهرستان انجام می شود و بر اساس آخرین آمار واصله، مهریز در بحث ثبت نام دانش آموزان رتبه دوم را در کل استان کسب کرده است.

مدیر آموزش و پرورش مهریز به موفقیت های شهرستان مهریز در کنکور سراسری اشاره کرد و گفت: در سه سال گذشته در زمینه کنکور سراسری، شهرستان مهریز  بعد از میبد، مقام دوم استان را کسب کرده است.

وی با اشاره به افزایش تعداد قبول شدگان زیر رتبه 1000 در مهریز گفت: تعداد 698 نفر دانش آموز مهریزی در کنکور سراسری سال 96 شرکت کرده اند که از این تعداد 11 نفر رتبه زیر 100 و 61 نفر نیز رتبه زیر 1000 را کسب کرده اند و 34 نفر از این افراد، پسر و مابقی دختر بوده اند و این درحالی است که در سال های  93، 94، 95 به ترتیب 54، 41، 56 نفر رتبه زیر 1000 را کسب کرده بودند.

کارآموز همچنین با تقدیر از زحمات «عبدالحنان امین الرعایا» یکی از فرهنگیان پیشکسوت در حوزه کلاس های تست و مشاوره کنکور عنوان کرد: برای رشد و تعالی شهرستان و درخشش دانش آموزان مهریزی در کنکور سراسری، از اساتید موفق و خبره در حوزه تحصیلی و کنکور بهره می یابیم و مشاوره ها و کلاس های تست عبدالحنان امین الرعایا تاثیر قابل توجهی در درخشش دانش آموزان مهریزی در کنکور سراسری سال های گذشته تاکنون داشته است.

وی درخصوص شهریه مدارس سطح شهرستان گفت: برخلاف مدارس خاص و غیرانتفاعی، مدارس دولتی شهریه ندارند و مدیران این مدارس، جهت تامین کتاب و بیمه و هزینه ثبت احوال وجهی که مصوب شده است را از اولیاء دانش آموزان دریافت می کنند.

سید علیرضا طبایی فر، معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش شهرستان مهریز همچنین با اشاره به مقام خبرنگاران در سطح جامعه گفت: خبرنگاران کمک می کنند تا جامعه به بیراهه نرود.

وی همچنین  درخصوص ساماندهی و بهسازی فضای آموزشی شهرستان گفت: 100 مدرسه در مهریز وجود دارد  و در ایام تعطیلات تابستان سال جاری، زیباسازی  و محوطه سازی 13 مدرسه در دستور کار قرار گرفته است و علاوه بر بودجه محدود دولت، خیرین مدرسه ساز و کمک های داوطلبانه اولیاء دانش آموزان نیز گره گشا بوده است.

انتهای پیام/ج
آدرس کوتاه :


مهم
گردهمایی " اعتراض به انتخاب بیطرف در وزارت نیرو" / فاطمه ظفرنژاد کارشناس ارشد پژوهش های آب: باید جلوی وزارت نیرو را گرفت و بساط سدسازی ها را برچید / فروغی نیا : اعتراض به انتخاب "بیطرف" به علت سابقه وی در طرح های انتقال آب است

http://shooshan.ir/fa/news/74858


نوشتاری از دکتر مهدی قمشی رئیس دانشکده مهندسی علوم آب/ بازگشت مهندس بیطرف به وزارت نیرو، مردم خوزستان و چهارمحال و بختیاری را نگران کرده است/ نگرش غلط وزارت نیرو در انتقال بین حوضه ای آب از سرشاخه های کارون و دز
سلب اعتماد خوزستانی ها با انتخاب "بی طرف" به عنوان وزیر نیرو

http://shooshan.ir/fa/news/74720نوریان نماینده شهرکرد در گفتگو با شوشان : خاستگاه گزینه پیشنهادی وزارت نیرو ، فلات مرکزی و استان یزد است / در حوزه "عمل" ، انسجام و همراهی بین نمایندگان استان خوزستان و چهارمحال و بختیاری وجود ندارد
مدیریت "بیطرف" در وزارت نیرو جانبدارانه بوده است

http://shooshan.ir/fa/news/74813
پست شده در ۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۱:۳۴