شناسه : 37535970
استاد برجسته اخلاق:


یک استاد اخلاق تأکید کرد: کسی که نائب امام زمان را قبول نکند خود امام زمان هم وقتی بیاید او را قبول نخواهد کرد، کسانی که در کوفه مسلم را تنها گذاشتند در کربلا هم امام حسین علیه‌السلام را تنها گذاشتند.

به گزارش یزدرسا، حجت‌الاسلام والمسلمین مسعود عالی در هیئت بقیةالله (عج) شهرستان میبد، گفت: شیطان ستون خیمه شیعه که زعامت و رهبری است را مورد حمله قرار می‌دهد و الان تمام هم و غم این است که اعتماد مردم به رهبری الهی را بگیرند چون وقتی اعتماد گرفته شود انقلاب سقوط خواهد کرد و هنر ما باید این باشد که در زمان شبهات مراقبت کنیم.

الان وقت تمرین ولایت‌مداری است

وی با بیان اینکه بعد از پیغمبر (ص)، یازده امام شیعه را شهید کردند، اظهار داشت: خداوند امام داوزدهم را غایب کرد تا حداقل شیعیان اینقدر تمرین ولایت‌مداری کنند تا وقتی او آمد همه تسلیم شوند و در مقابل او دیگر نایستند؛ آخرین مرحله رشد تاریخی شیعه تا قبل از ظهور مرحله‌ای است که ولایت اجتماعی را تمرین کنند.

این استاد اخلاق اضافه کرد: قبل از انقلاب ما از ولایت آن چیزی را که می‌فهمدیم عشق و محبت اهل بیت (ع) و مجلس روضه بود یعنی فقط ولایت فردی؛ در عین اینکه طاغوت و فاسق و فاجری مثل شاه، حاکم شیعه بود.

عالی ادامه داد: هنری که امام داشت این بود که شیعه را ارتقا داد که ولایت اجتماعی نیز در جامعه حاکم باشد و این آخرین مرحله قبل از ظهور است و این را ما باید تمرین کنیم؛ کسی که نائب امام زمان را قبول نکند خود امام زمان هم وقتی بیاید او را قبول نخواهد کرد، کسانی که در کوفه مسلم را تنها گذاشتند در کربلا هم امام حسین علیه‌السلام را تنها گذاشتند.

فتنه‌های آخرالزمان برای غربالگری مؤمنین است

وی با اشاره به فتنه‌های آخرالزمان بیان کرد: اصلا از فتنه‌ها نترسید این فتنه‌ها باید رخ دهد اهل بیت (ع) گفته‌اند آخرالزمان دوران غربالگری خواهد بود و فتنه‌ها پشت سر یکدیگر می‌آید، یک فتنه تمام نشده فتنه بعدی می‌آید، از این هیچ واهمه‌ای نداشته باشید این باعث می‌شود که ناخالص‌ها خودشان را نشان بدهند و خالص‌ها بمانند و منظور از خالص‌ها هم کسانی هستند که با ولایت زاویه پیدا نمی‌کنند.

این کارشناس مذهبی تأکید کرد: این فتنه‌ها اولش تلخ است اما از آن شیرین بیرون آمده‌ایم و کسانی که خودشان را در زاویه‌های مؤمنین پنهان کرده بودند در این فتنه‌ها رو می‌آیند و خودشان را نشان می‌دهند و در انتخابات آینده سعی کنیم برخی‌هایی که خودشان را نشان داده‌اند را کنار بزنیم.

مجلس انقلابی مقدمه تشکیل دولت انقلابی

عالی با تأکید بر اهمیت فراوان انتخابات پیش‌رو، تصریح کرد: همیشه انتخابات ریاست جمهوری یکسال بعد از انتخابات مجلس است و آن کسی که در انتخابات مجلس بتواند جریان سالمی را وارد مجلس کند در انتخابات ریاست جمهوری هم می‌تواند.

وی اضافه کرد: در این دوره همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما باید به سمت یک دولت جوان انقلابی برویم و برای تحقق این دولت انقلابی باید قبل از آن، مجلس انقلابی شکل بگیرد؛ بحث اصولگرا و اصلاح‌طلب هم نیست بحث انقلابی بودن است.

عالی یادآور شد: بیانیه گام دوم که رهبر انقلاب صادر کردند، گام بلندی به سمت ظهور است و افرادی را برای حضور در مجلس شورای اسلامی نیاز داریم که اهل این کار باشند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :